Diskuze a zkušenosti: 28 x komentováno Přečtete za: 5 min

RECENZE Ecoegg: Jak dopadlo vajíčko na praní po půlročním oťukávání?

Recenze Ecoegg vajíčka na praní

Oťukli jsme si ekologické prací vajíčko Ecoegg, které tak rádo tančí v pračce mezi oblečením. Že prý nahradí prášek na praní i aviváž. Že prý je oblečení po vyprání tak měkoučké, že se do něj chcete zachumlat a nechat se objímat jeho hebkostí a přírodní vůní. Jak tahle eko vykutálenost funguje? Anebo spíš prostě – funguje? Pojďme nakouknout pod skořápku.

Co je Ecoegg? 👉 Praktický zelený náhradník všech pracích prostředků. Vajíčko stačí jednou za 4 měsíce naplnit minerálními perličkami, hodit do bubnu pračky a sledovat ten parádní taneček. Dokutálejte si ho do koupelny, pokud myslíte na přírodu, svoji pokožku i peněženku.

Co je prací vajíčko Ecoegg

Více než 2 miliony domácností po celém světě podlehly kouzlu roztomilého hypoalergenního vajíčka na praní prádla. Vlastně to dá rozum – je rozkošné, ekologické, ekonomické a praktické zároveň. Nasypete pár kuliček do skořápky a máte na 4 měsíce vystaráno. Nefuníte s těžkým pracím práškem ani aviváží do schodů cestou z nákupu, vracíte do přírody vodu bez škodlivých látek a chumláte se v měkoučkém oblečení. 

Ecoegg vajíčko a náplň do pracího vajíčka.

Základní informace:

 • Výrobce: Ecoegg
 • Cena vajíčka s náplní na 70 pracích cyklů: 370 Kč
 • Cena náplně do vajíčka na 50 pracích cyklů: 190 Kč
 • Materiál vajíčka: recyklovatelný plast bez BPA (Bisfenolu A, pochybné chemické sloučeniny, která se používá při výrobě plastů)
 • Životnost vajíčka (skořápky): 10 let (stejně dlouhá je i záruka)
 • Náplně: hypoalergenní minerální prací perly
 • Vůně náplní: jarní květy, čerstvě vyprané prádlo a bez parfemace
 • Vhodné pro: alergiky, ekzematiky, mrňata i dospěláky s přecitlivělou pokožkou
 • Vhodné na: barevné, bílé, tmavé i funkční prádlo všeho druhu (oblečení, látkové pleny, ručníky, povlečení,…)
 • Funkčnost při teplotě vody: 30 až 60 stupňů

Jak funguje Ecoegg

Obměkčí i to nejtužší vlákno. Ale jak to dělá? Není to žádná magie, to jen výrobce Ecoegg objevil Kolumbovo vejce. Geniální a jednoduché – za vším stojí dvě vychytávky:

 1. Peletková náplň vajíčka – Prací perličky aktivují fyzikální vlastnosti vody a vytvářejí silnou čisticí pěnu. Pojďme více do hloubky: bílé minerální pelety ionizují molekuly kyslíku ve vodě a mění její pH. Voda se tak během praní přemění na zásaditou, což napomáhá přirozenému změkčení prádla a umožňuje proniknout do hloubky vlákna. Černé turmalínové perličky po kontaktu s vodou odstraňují z prádla všechny nečistoty.
 2.  Tvar vajíčka – Ecoegg se natřásá v bubnu pračky mezi prádlem tak šikovně, že rozvíří všechny nečistoty z látky. O zbytek se postarají perličky, které špínu rovnou odstraní. Navíc je vajíčko díky svým oblým tvarům šetrné a nikdy oblečení nepoškodí.
Ecoegg vajíčko na praní.

Vajíčko si hravě poradí s běžně znečištěným oblečením a textilem. Maminky si chválí spojení Ecoegg s dětskými látkovými plenami a sportovci s funkčním oblečením. Pozor ale na nepromokavý textil – výrobce nezaručuje obnovu impregnace. Pak raději sáhněte do virtuálního regálu pro jinou ekologickou variantu pracího prostředku.

👉 TIP: Věděli jste, že prací vajíčko Ecoegg má podobně vykutáleného parťáka? Ecoegg vajíčko do sušičky zkrátí dobu sušení prádla v sušičce až o 28 % a oblečení je ještě měkčí.

Náplň do Ecoegg: Co se skrývá pod skořápkou?

Už jsme to naťukli, ale peletková náplň do Ecoegg vajíčka si vskutku zaslouží vlastní výkladní odstaveček (možná pár). Prací perličky dostanete ke každému balení s vajíčkem anebo je koupíte zvlášť a doplňujete podle potřeby. Malé pytlíčky skrývají minerální bílé a turmalínové černé prací perly. Každá malá kulička má důležitý úkol – upravit zásaditost vody, najít všechny nečistoty, hned je zlikvidovat a provonět každou nitku prádla.

Jo, a ještě jedna eko libůstka – perly neobsahují žádný palmový olejani jeho deriváty, parabeny, fosfáty, mikroplasty ani jiné škodlivé potížisty. Navíc jsou hypoalergenní, což zpečetily certifikací Allergy UK.

Náplň do vajíčka Ecoegg.

Jak a kdy vajíčko doplnit?

Vajíčko stačí doplnit jednou za 4 měsíce (zhruba 70 cyklů praní), když perličky zmenší svůj objem na polovinu nebo když klesnou přibližně 1 cm pod okraj větší půlky vajíčka. Černé pelety se zmenšují pomaleji, takže na ně můžete hodit očko klidně až po půl roce. Platí, že čím tvrdší voda, tím rychleji se kuličky zmenšují.

Jak voní perličky?

Příjemně, přírodně, jemně až nenápadně… Ach! A konkrétně? 🙂

 • Jako čerstvě vyprané prádlo – hledejte za tím kombinaci esenciálního oleje z pačuli, květů kosatce, vanilky a rostlinného pižma Ecoegg se natřásá v bubnu pračky mezi prádlem tak šikovně, že rozvíří všechny nečistoty z látky. O zbytek se postarají perličky, které špínu rovnou odstraní. Navíc je vajíčko díky svým oblým tvarům šetrné a nikdy oblečení nepoškodí.
 • Jako jarní květy – vůni zajišťuje esenciální olej z jalovce, růže, maliny a brusinky
 • Bez vůně – jasná volba náplně do vajíčka pro citlivé nosíky

👉 TIP: Náplň nemusíte měnit celou. Stačí kuličky průběžně přisypávat.

Balené v recyklovatelném kabátku

Být ekologický každým coulem, to je očividně heslo výrobce Ecoegg. Na udržitelnost totiž myslí i při balení. Krabička je vyrobená z recyklovatelného kartonu z FSC udržitelných zdrojů a potištěná rostlinným inkoustem.

Krabička pro začátečníky obsahuje: 1 Ecoegg vajíčko, které vydrží až 10 let, a 4 pytlíčky perel na 70 praní (zhruba 4 měsíce)

Ecoegg prací vajíčko v recyklovaném obalu.

Krabička s náplní pro ostřílené prací mástry obsahuje: náhradní peletovou náplň do Ecoegg vajíčka na 50 praní (téměř tři měsíce)

Náplně do Ecoegg pracího vajíčka.

Šetrné k přírodě i citlivé pokožce

Jedna chytrá studie říká, že 1 rok používání Ecoegg = 40 ušetřených plastových lahví od pracích prostředků. A navíc – výrobce Ecoegg zásadně odmítá testování na zvířatech a nepouští do svých produktů žádné živočišné složky. Tak to držíme v ruce skutečné veganské vajíčko, no ne?

Že má Ecoegg čistý chemický rejstřík, dokazuje řada ocenění a certifikací:

 • Známka Getting Greener od institutu Housekeeping ocenila v roce 2020 Ecoegg za snižování množství plastů a péči o přírodu.
 • Cena za inovaci od samotné britské královny zdobí Ecoegg vajíčka do sušičky za originalitu, funkčnost a šetrnost k životnímu prostředí.
 • Ocenění Allergy Friendly Product získalo Ecoegg prací vajíčko po tom, co klinické testy ukázaly, že obsah zbytkových látek v prádle je o více než 75 % menší než po vyprání běžnými pracími prostředky. A to pak zajásal nejeden človíček s citlivou pokožkou.
Ocenění Ecoegg vajíčka.

Jedno malé funkční vajíčko nahradí prací prášek i aviváž

Odměřit správné množství pracího prášku a nevylít aviváž je občas fakt výzva. A ty neskladné obrovské krabice a láhve… a vůbec! Proč bychom si dělali vrásky, když existuje Ecoegg. Vajíčko, které hodíte přímo do bubnu pračky. A to je všechno? No jo, opravdu je. 

Vyhovuje mi, že stačí dát vajíčko do pračky a už nemusím přidávat nic, ani aviváž. Prádlo je vyprané dobře, jemně voní a je hebké jako s aviváží. Důležitá je šetrnost k přírodě i finanční úspora.

Uživatelka Ecoegg z recenze na Zboží.cz

Krok po kroku: Návod, jak použít Ecoegg

 1. Před úplně prvním použitím Ecoegg pračku vyčistěte – vyvařte na 90 stupňů naprázdno s octem nebo kyselinou citronovou. Odstraníte tím zbytky pracího prášku a zajistíte 100% funkčnost vajíčka.
 2. Do vajíčka nasypte balení bílých a černých perliček.
 3. Vajíčko zavřete a pootočením uzamkněte.
 4. Vložte vajíčko do bubnu pračky, ideálně doprostřed prádla. Jedno vajíčko vystačí na 6 kg prádla. Jestli máte větší hromádku, hoďte tam vajíčka dvě, ona už si poradí.
 5. Nepřidávejte žádné další prací prostředky, aviváž, ocet ani máchadlo – snížili byste efektivitu praní a znehodnotili perličky.
 6. Výjimku má změkčovač vody – použijte ho, pokud máte doma tvrdou vodu. Ta totiž snižuje účinek Ecoegg.
 7. Perte minimálně na 30 a maximálně na 60 stupňů, ať nemáte z vajíčka míchačky.
 8. Pokud chcete prát více várek za sebou, můžete klíďo píďo použít stejné vajíčko několikrát.
 9. Po vyprání nechte uzavřené vajíčko volně vyschnout na místě, kam nedosáhnou zvídavé dětské ručičky ani mlsné psí tlamičky.
 10. Jednou za čas zkontrolujte hladinu perliček – doplňte je, když zmenší svůj objem na polovinu. To je ale zpravidla nejdříve po 4 měsících od prvního použití, takže pohodička.

👉 TIP: Vyzkoušejte Ecoegg i na ruční praní. Naložte vajíčko do maximálně 60stupňové vody na 5–10 minut a přemáchněte si oblečení, jak jste zvyklí.

Ecoegg vajíčko na praní.

Hodnocení: Naše dojmy po půlročním testování Ecoegg

Po téměř stovce vyprání a půlročním detektivním zkoumání Ecoegg si troufáme vyřknout závěrečný verdikt a hodnocení vajíčka na praní Ecoegg a jeho voňavých náplní. A tak se kolečkem vracíme k úvodní otázce – funguje Ecoegg? 

Funguje! Vajíčko jsme vystavovali různým zkouškám – věčně špinavým kolenům na dětských teplákách, dekám s parfémem mokrého psa, tričku po intenzivní ashtanga józe (mimochodem, zkusili jste to někdy? Uf uf.). Měli jsme trošku rozporuplná očekávání, protože fakt žádný prací prášek navíc? Ani aviváž? Ale vajíčko nás mile překvapilo. Díky velmi nenápadné vůni prádla máte pocit, že si oblékáte přírodu samu. Běžné skvrny a nečistoty zmizely z textilu vždycky a prádlo bylo na omak opravdu měkčí a po usušení příjemnější.

Jo, a ručníky a utěrky. Věčný boj nejedné domácnosti. Včetně té naší. S vajíčkem úplně zmizela hrubost a naškrobenost vláken. To je taková radost zabalit se po sprše do měkoučkého ručníku. No a taky pohodlnost. Žádné sypání prášku ani nalévání gelu a aviváže. Prostě vzít vajíčko, vložit ho doprostřed mezi prádlo a stisknout tlačítko. Nic víc. A v neposlední řadě dobrý pocit z ušetřených plastů, péče o přírodu a dalšího eko krůčku.

Dvě malé patálie jsme ale přece jen objevili:

 1. Když je v pračce málo prádla, vajíčko oťukává stěny bubnu a je trošku hlučnější. Ale to stejně nehrozí, protože prát pár kousků není vůbec ekologické, to se ví. 🙂
 2. Dlouho zažrané a opravdu silné skvrny jsou pro vajíčko občas problém. Pomohlo ale prádlo předem namočit a promnout v mýdle na ruční praní.
Ecoegg prací vajíčko
Suma sumárum
Ecoegg ne nadarmo nese označení „přírodní čisticí prostředek, který skutečně funguje“. S běžnými skvrnami a znečištěním si bez problémů poradí a ručníky a utěrky jsou o poznání měkčí. Mile nás překvapila také příjemná přírodní vůně prádla a dlouhá životnost náplní.

Je trošku škoda, že si vajíčko neporadí se skutečně zažranými skvrnami, pokud prádlo předem neproperete ručně. Bodík strháváme i za hlučnější bubnování při méně naplněné pračce.
👍 PRO
Ekologická a skutečně funkční alternativa pracích prášků.
Nahradí prací prášek, aviváž i máchadlo.
Vhodné na bílé, tmavé i barevné prádlo.
Skutečně měkké prádlo po každém vyprání.
Skladné a rozkošné.
Pohodlné – stačí vložit vajíčko přímo do bubnu pračky.
Náplň vydrží až 4 měsíce bez doplnění.
Vhodné pro alergiky, ekzematiky i dětské prádlo.
Funkční už při nízkých teplotách (30 stupňů).
Obaly jsou z ekologických materiálů 100% rozložitelných v přírodě.
Příjemná přírodní vůně.
👎 PROTI
Není vhodné do parní pračky a programů, které kombinují praní a sušení v jednom cyklu.
Trošku hlučnější, když perete jen pár kousků oblečení.
Pro někoho možná až příliš jemná a nenápadná vůně prádla po vyprání.
Není vhodné na nepromokavý textil.
Prádlo s opravdu silnými a zažranými skvrnami je nutné předeprat ručně.
85

Naše hodnocení

Kde pořídit ecoegg?

Prosíme, sdílejte článek mezi své přátele. Třeba obohatí i je:

Nejoblíbenější zelené poklady

Vyzobali jsme ty nejzelenější favority, se kterými nešlápnete vedle:

BIO opalovací mléko pro děti a citlivou pokožku SPF 50+ s přírodními minerálními filtry od laSaponaria.Omrknout
Svěží krémový deodorant pro dámy i pány od Ben & Anna. Bez jedlé sody, v kompostovatelné dóze.Očíhnout
Pestrobarevné luční kvítí v 6 semínkových bombách Blossombs a designovém jarním boxu.Omrknout
Úklid vcukuletu se silně koncentrovaným univerzálním čističem Mulieres s vůní růžové zahrady.Očíhnout
Prací gel na funkční sportovní textil s vůní eukalyptu a v BIO kvalitě od moravské Tierra Verde.Omrknout
Zdravé exotické mlsání v podobě manga sušeného na slunci od značky Sunny Fruit.Očíhnout
Nezaplétá si větvičky do vlasů a nenosí lupení místo sukně. Přesto občas tančí bosá na louce, dumá nad noční oblohou, učí se porozumět němé řeči svého hafana a přemýšlí. Nad tím, jak život v moderní době propojit s přírodou. Nad tím, jak šetrně pečovat o planetu a o sebe zároveň. Nad tím, jak to vyťukat do klávesnice a předat poselství dal. Krůček po krůčku.

Diskuze a zkušenosti: 28 x komentováno

 1. Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, s jakým změkčovačem vody se dá vajíčko používat? Může být třeba od Sonettu?

  Díky moc za odpověď 🙂

  Eliška

  1. Krásný den, Eliško,

   děkujeme za dotaz. Ano, změkčovač od Sonettu je určitě vhodný. My máme v nabídce vedle něj ještě změkčovač od Tierra Verde, i ten můžete s klidem použít. Oba najdete tady.

   Za celý tým Econea.cz Vás moc zdravím,

   Tereza

 2. Souhlasím s patálií č. 2. Dětské skvrny od oběda (proč proboha děti milují těstoviny s červenou omáčkou?!) a špinavé kolena jen tak bez předprání nevypere. Řekla bych, že pere jako běžný prací gel. Takže vajíčko tohle vyhrává díky své jednoduchosti a eko-genialitě.
  Ale zajímá mě, můžu v tom OPRAVDU V KLIDU vyprat menstruační kalhotky Snuggs? Má někdo vyzkoušeno?

  1. Krásný den, Markéto,
   děkujeme za sdílení zkušeností i dotaz, hned Vám na něj odpovím. 🙂
   Ano, menstruační kalhotky Snuggs můžete s klidem prát s Ecoegg pracím vajíčkem, jen je potřeba dodržovat instrukce výrobce kalhotek ohledně teploty praní a určitě je doporučujeme hned po použití propláchnout v ruce studenou či vlažnou vodou.

   Mějte hezké dny,

   Tereza z Econea.cz

 3. Krásný den
  Ráda bych věděla když vajíčko zůstává v pračce až do konce pracího cyklu, jestli je potom prádlo skutečně vymáchané a beze zbytků prací látky, která je ve vajíčku přítomna. Děkuji 😊

  1. Mám ho už dávno a pere asi jako voda. Rozhodně nedoporučuji jako náhradu pracího gelu. Navíc plast mi nepřijde jako dobře zpracovaný a jemnější tkaniny se mohou poničit. Strašně bouchá v bubnu. Zdá se to spíš jako greenwashing než skutečně funkční eko produkt. Cena je rozhodně přemrštěná.

  2. Hezký den, Evo,
   děkujeme za dotaz. 🙂 Ano, aktivní přírodní pěna, kterou vytvoří pelety, se z prádla odstraní rychle a jednoduše. Dodatečné máchání prádla tedy není vůbec potřeba. 🙂

   Mějte se krásně.
   Za tým Econea.cz zdraví Tereza

 4. Dobrý den,
  nadšeně jsem koupila Ecoegg, ale jsem zklamaná výsledkem. Spíše jen „osvěží“ prádlo, které není nijak špinavé, ale bez předeprání zůstanou zaprané všechny fleky a světlé barvy zašednou. Praní je hlučné i když je pračka naplněná prádlem, vajíčko bouchá o buben. Škoda, ale asi se vrátím ke kapslím.

  1. Bohužel mám úplně stejnou zkušenost. Také jsem koupila s nadšením a to bouchaní o buben pračky i při jejím naplnění je velmi nepříjemné. ;-(

   1. Hezký den, Martino,
    děkujeme za komentář. S boucháním vajíčka pomůže, když ho nevložíte až na vrch prádla, ale raději doprostřed mezi oblečení. Já osobně s Ecoegg peru už rok a s boucháním nemám problém. Vyzkoušejte, doufám, že budete spokojená. 🙂

    Za tým Econea.cz zdraví Tereza

  2. Hezký den, Olgo,
   děkujeme za komentář. Mrzí nás, že Vás prací vajíčko zklamalo. Efektivitu může ovlivňovat například tvrdost vody. Doporučujeme do pračky přidat změkčovat, v nabídce máme jeden od značky Sonett nebo od lokální značky Tierra Verde. Dalším důvodem může být zanesená pračka. Vyčištění pračky od zbytků textilií a usazenin je zásadní zejména při přechodu z klasické drogerie.

   S boucháním v bubnu pračky se mi pak osvědčilo vkládat vajíčko nikoli na vrch prádla, ale raději doprostřed mezi oblečení. 🙂

   Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda jste tipy využila a zda pomohly. 🙂

   Mějte hezký den,
   Tereza z Econea.cz

 5. Používám běžně na prádlo, které není silně špinavé. Jsem spokojená, prádlo po vyprání voní a je měkké. Na silně špinavé prádlo vajíčko nepoužívám. Používám tedy cca. každý třetí prací cyklus. Vzhledem k tomu, že jsem měla reference od známých, kteří již dříve vajíčko používali, měla jsem reálná očekávání a jsem spokojená. Zázraky tedy nečekejte, ale na praní běžně špinavého prádla vajíčko stačí. Plast vajíčka je kvalitně zpracovaný. Nemám strach, že by došlo k poškození prádla. Hlučnost praní není nijak enormní.

  1. Hezký den, Zdenko,
   moc děkujeme za sdílení Vašich zkušeností, jistě pomohou při rozhodování dalším lidem se zájmem o ekologické praní. Jsme rádi, že prací vajíčko splnilo Vaše očekávání. 🙂

   Mějte se krásně,
   Tereza z Econea.cz

 6. tento produkt jsem měla, naprosto k ničemu, jen tahají peníze, nevypere, skončil v koši.

  1. Hezký den, Ireno!
   Mrzí nás, že Vás prací vajíčko zklamalo. Efektivitu může ovlivňovat například tvrdost vody. Doporučujeme do pračky přidat změkčovat, v nabídce máme jeden od značky Sonett nebo od lokální značky Tierra Verde. Dalším důvodem může být zanesená pračka. Vyčištění pračky od zbytků textilií a usazenin je zásadní zejména při přechodu z klasické drogerie.

   Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda jste tipy využila a zda pomohly. 🙂

   Mějte se hezky,
   Tereza z Econea.cz

  2. Také mám negativní zkušenost, vypere jen lehce špinavé prádlo, sportovní absolutně ne, skvrny spíše zapere. Vůně po vyprání není téměř cítit.

 7. dobrý den, mohu na skvrny nastříkat Vanish? nebo musím prádlo se skvrnama prát zvlášt v normálním pracím gelu a s Vanishem?

  1. Krásný den,
   děkujeme za dotaz. 🙂
   Zmíněný Vanish za nás s čistým svědomím doporučit nemůžeme, jeho složení nesplňuje naše standardy. Na odstranění skvrn můžete při praní s Ecoegg s klidem používat Puer nebo jiný přírodní odstraňovač skvrn nebo bělicí prostředek. Pokud perete silně znečištěné prádlo, vyplatí se ho dopředu připravit právě pomocí vybraného přírodního odstraňovače skvrn.

   Ať vám to krásně pere. 🙂
   Za tým Econea.cz zdraví Tereza

 8. Krásný článek ,

  vajíčko používám už cca 3 roky v podstatě přesně dle návodu a opravdu funguje ..Co nedělá – nepění moc , člověk tím může být zmaten .. Co dělá , pere !
  Přidávám k němu trošku sody na změkčení . Už bych neměnila !!

  1. Krásný den, Kataríno!

   Moc děkujeme za sdílení Vašich zkušeností, máme radost, že jste spokojená. 🙂

   Mějte se krásně.

   Za tým Econea.cz zdraví Tereza

 9. Dobrý den, mám dotaz, jak a čím doplnit praní s vajíčkem bez vůně,aby prádlo vonělo a vajíčko se nepoškodilo? Nějaký oblíbený esenciální olej? Pár kapek do posledního máchání, ale nevím, zda to nemastí opět prádlo?

  Děkuji předem za radu.

 10. A to to vajíčko nemlátí a nedělá zbytečný hluk v pračce? Navíc je z plastu, takže jako každý plast bude uvolňovat mikroplasty a může poškodit oděv. Absolutní nesmysl. Stačí mít kvalitní pračku a koupit kvalitní tekutý prostředek na praní. Je mi jasné, že prát pár triček a hodit tam to vejce to musí být hrozný kravál z pračky.

 11. Na to jak jsem se těšila,tak za mě zklamání a pocit vyhozených peněz. Včera jsem vyprala pár kousků oblečení, a po vyndání jsem měla pocit,jak kdyby se prádlo pralo jen ve vodě, žádný náznak alespoň lehké vůně, prádlo mi připadalo jak nevyprané😐Stejně tak jsem s vajíčkem vyprala povlak na pelíšek mého pejska a po vyndání smrděl,taky jak kdyby se pral jen ve vodě 🫤

 12. Dobrý den,
  běžně jsem větší skvrny před praním (s Tierra Verde) potírala žlučovým mýdlem nebo postříkala Sonettem na skvrny a hodila do pračky. Když peru s vajíčkem, mohu to udělat stejně nebo to musím zaprat a prostředek vymáchat?
  A co bílé prádlo – mohu k vajíčku přidat Puer?
  Předem děkuji za odpověď

 13. Jen bych chtěla říct, že na praní látkových plen bych ho rozhodně nedoporučovala. Jednak mám pochybnosti, zda opravdu dokáže zlikvidovat všechny bakterie z výkalů a druhak pleny impregnuje. Obzvlášť viditelné je to u flísu, který je pak naprosto voděodolný.
  Jinak souhlasím, že je lepší spíše na méně znečištěné prádlo. A velká část domácností má tvrdou vodu, takže opravdu použít i změkčovač.

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..