Redakce blogu Econea

Tereza Deáková

Tereza Deáková

Všechny články od Terky

Dobrodružka s kreativním duchem a nenapravitelná životní optimistka. Její zapálení pro ekologii začalo u soběstačných domů. Pokračovalo v cestě k veganství. A dál roste v psaní řádků pro inspiraci ke změně a udržitelnějšímu životu. Pohání ji vědomí vzájemného propojení všeho živého, běhání po lesích a kopcích, balancování na jógamatce a mazlení se zvířaty.


Lucie Vostřelová

Lucie Vostřelová

Všechny články od Lucky

Nezaplétá si větvičky do vlasů a nenosí lupení místo sukně. Přesto občas tančí bosá na louce, dumá nad noční oblohou, učí se porozumět němé řeči svého hafana a přemýšlí. Nad tím, jak život v moderní době propojit s přírodou. Nad tím, jak šetrně pečovat o planetu a o sebe zároveň. Nad tím, jak to vyťukat do klávesnice a předat poselství dal. Krůček po krůčku.


Lenka Rutteová

Lenka Rutteová

Všechny články od Lenky

Vyrůstala na vesnici a v rodině, kde bylo normální zahradničit, recyklovat maximum věcí a vážit si výdobytků (nejen) přírody. Profesně se věnuje finanční gramotnosti, ale stále silněji si uvědomuje, jak důležitá je gramotnost ekologická. Ráda recenzuje ekologicky šetrné produkty, aby se z neznámých přípravků pro „eko nadšence“ mohly stát vyzkoušené věcičky pro každodenní a k okolí šetrnější život.


Tomáš Shejbal

Tomáš Shejbal

Všechny články od Tomáše

Hoří zápalem pro tvorbu a vedení bezodpadové domácnosti. Už nějaký čas se potácí mezi dvěma světy: kreativitou a technikou, čtením a psaním, koloběžkováním a gaučingem, metalem a mantrami. Od roku 2016 vede bezodpadovou domácnost, což se promítá do jeho tvorby. Od té doby pochopil, že se bezodpadová domácnost potkává s minimalismem a osobním růstem a že vše je propojeno ve věčně se točícím kole.


Kateřina Kang

Kateřina Kang

Všechny články od Katky

Milovnice přírody a všeho živého. Ekologie pro ni začala být tématem, když žila dva měsíce na ostrově a viděla na vlastní oči, jaký dopad má každý lidský krok. Voda se neztrácela kdesi nenápadně v trubkách jako ve městech, vše bylo najednou odhalené. To jí navždy změnilo pohled na přírodu. V Econea.cz se jí splnil sen, že může o každodenních ekologických volbách psát.


Michaela Kratochvílová

Michaela Kratochvílová

Všechny články od Míši

Sběratelka okamžiků a velká milovnice příběhů. Dennodenně hledá balanc nejen v jógových pozicích, ale i způsobech, jak odlehčit životnímu prostředí. V Econea.cz vytváří obsah, který pomáhá lidem najít cestu k udržitelnějšímu způsobu života. Aby nejlepší příběhy byly ty naše.