Přečtete za: 5 min

RECENZE: Nobilis Tilia hyaluronové sérum zbořilo mé předsudky o pleťové péči

Kyselina hyaluronová se sice přirozeně vyskytuje v našem těle, ale s věkem postupně mizí a je potřeba ji doplnit – třeba pomocí Hyaluronového séra od Nobilis Tilia. Vyzkoušela jsem ho na vlastní kůži – doslova. Jak si poradilo s mými vráskami na obličeji po 14 dnech používání? Přečtěte si článek a podívejte se na fotky PŘED a PO.

Co je hyaluronové sérum?

Hyaluronové sérum je gel, který se extrémně snadno roztírá. Z názvu je jasné, že je založené na kyselině hyaluronové. A ta hydratuje pokožku, čímž jí dodává elasticitu. Dokonce trošku i vyplní propadliny ve vráskách. V séru od Nobilis Tilia se mísí dva typy hyaluronové kyseliny: nízkomolekulární a středněmolekulární. Plus přeslička rolní a extrakty z dalších rostlin, které pomáhají pleti zůstat pevnější a pružnější (viz níže). Navíc krásně voní.

Rychlé shrnutí

Abych neuvedla někoho v omyl hned na začátku recenze: Hyaluronové sérum není náhražkou krému. Používá se pod krém jako základ pro hydrataci. Ale skvělé je v tom, že vám dovolí pak nanést jen tak tenkou vrstvičku krému, že ji později během dne nebo večera ani nevnímáte. Pomůže krém rychleji vstřebat a víc pleť zvláční. Krém se dá sem tam vynechat, sérum stačí.

K návodu stačí jeden řádek

Pro mě je právě tohle největší přínos séra, protože film z krémů (který dělají všechny mnou vyzkoušené krémy) na obličeji nesnesu. A na rukou už vůbec ne. Ale sérum ty krémy do pleti nějak „zamklo“, aby se film nevytvořil.

Sérum od Nobilis Tilia nepálí, neštípe, nelepí – ani když ho použijete jen samotné. Snadno se roztírá. Dávkovač nabídne přesně tolik séra, kolik právě potřebujete. Na obličej, krk a dekolt stačí dávka ze tří zmáčknutí pumpičky (tři větší kapky). Takže ubývá neuvěřitelně pomalu.

Balení

Nobilis Tilia hyaluronové sérum je zabaleno v elegantní tmavé skleněné lahvičce opatřené dávkovačem (pumpičkou). K tomu roztomilým a hlavně funkčním kloboučkem, aby nevysychalo a abyste dávkovač nechtěně nezmáčkli, třeba nevhodným umístěním v zavazadle při cestování.

Klobouček se snadno sundává i vrací, ale přitom nehrozí, že by se samovolně sesunul. Ani při cestování. Je nutné jej prsty cíleně stahovat. Takže i když klobouček nemá závit, drží na lahvičce dobře. Je navržen tak, aby byl zároveň i ochranou proti stlačení. Proto ani větší mačkanice v kufru neznamená pro obsah lavičky žádné nebezpečí.

Na obale nechybí označení pro CPK

Design lahvičky i jejího polepu je elegantní, sklo je téměř neprůhledné, což sérum chrání před degradací světlem. Motivy jsou jemné a informace na zadní straně lahvičky naprosto dostačující. Pumpička se dá odšroubovat celá, takže lahvičku lze využít opakovaně.

👉 Očíhnout zelené poklady od Nobilis Tilia

První dojmy

Wooow!

Fakt. Tohle byl první dojem ze séra, když jsem ho poprvé vymáčkla na ruce a pak nanášela na obličej.

Pro doplnění kontextu: Já se s kosmetikou „na xichtík“ moc nekamarádím. Vadí mi ta zůstatková mastnota u běžných krémů. U hydratačních krémů s minimem mastné složky mi vadí jakýsi tuhý film, který se na povrchu po zaschnutí vytvoří. Ruší mě to, stresuje, takže krémy cíleně vůbec nepoužívám.

Jenže sérum provedlo změnu, hned napoprvé. Ne se mnou, ale s pocitem, který jsem z krémů pak měla. Koupila jsem si jeden obyčejný a jeden vyloženě hydratační. A po použití séra se s nimi najednou „pracovalo“ úplně jinak. Další dojmy se dostavovaly časem.

Na obličej, krk a dekolt stačí tři tyto kapičky – dávky z pumpičky

Co dělá Nobilis Tilia hyaluronové sérum tím, čím je

Hlavní složky séra už jsem zmínila: dva typy hyaluronové kyseliny. Její účinky jsou podporované dalšími přírodními složkami. Konkrétně:

  • výtažky z přesličky rolní – tu jsem dosud znala jako podporu pro vlasy a taky pro rostliny – díky křemíku zpevňuje ochranná pletiva u rostlin, a to je činí odolnějšími zejména proti plísním. No, jak vidím, i na lidskou kůži může mít přeslička blahodárný vliv
  • esence z petitgrainu (pomerančových lístků) – éterický olej, který dodává séru jemnou vůni, a přitom pleť také hydratuje a pomáhá s vráskami
  • esence z kardamomu – dosud jsem znala jako koření, v séru je zdrojem příjemné vůně a výživy pro pleť. Tonizuje a stahuje pokožku. Navíc vůně pohladí i na duši. Sice vydrží jen chviličku (aby nekolidovala s další nanášenou vrstvou), ale i tak příjemně osvěží.
  • esence z gardénie jasmínovité – doposud jsem ji znala jako pokojovku s nádhernou jasmínovou vůní květů. V séru je použitá právě pro svou jemnou a svěží vůni, zároveň pro zklidnění pleti (v čínské medicíně slouží k léčbě zánětů).

Co umí kyselina hyaluronová? Ta už je v kosmetice docela známá, tak jen v rychlosti: hyaluronan (což je vhodnější označení pro tuto látku) tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Ve velkém množství se proto nachází i v kůži. Hyaluronan se silně váže na vodu. A tím umožňuje hydrataci tkání, zvyšuje jejich elasticitu. Do sítí z mezibuněčné hmoty se pak ukládá kolagen, elastin a další složky pojivových tkání. Je proto jakýmsi základem pro podporu hydratované a svěžeji vypadající (i se cítící) pleti a pokožky.

TIP: Přečtěte si souhrnný článek o tom, co je kyselina hyaluronová, proč je důležitá pro naše tělo, jaké má účinky a jak se používá v kosmetice a medicíně.
Šikovný klobouček

Jak se sérum používá

Použití je extrémně snadné: pumpičkou si nanesete sérum na prsty a pak jen rozetřete po obličeji, krku, dekoltu, v mém případě i po hřbetech rukou. Když stihnete, můžete ho mírně vklepat do pokožky. Ale já to nikdy nestihla, vstřebává se fakt rychle. Výrobce doporučuje použití ráno a večer.

Výrobce doporučuje sérum jako spodní vrstvu pod běžně používaný krém. Bála jsem se, že s natíráním strávím půl dne, než sérum zaschne a budu moct nanést krém. Ale obavy byly plané. Sérum zaschlo tak rychle, že jsem jen vrátila klobouček na lahvičku, otevřela kelímek s krémem, a mohla jsem hned natírat krém.

Navíc pak stačila jen pidi porcička krému – tak polovina toho, co jsem musela nanášet bez použití séra. O to lépe se krém vstřebal a pak mě během dne neobtěžoval svou přítomností na obličeji. Ale abych mohla hodnotit vliv samotného séra, krém jsem po dvou dnech zase vysadila.

„Před a po“ aneb přineslo sérum nějakou změnu?

Než mi sérum dorazilo domů na recenzi, nepoužívala jsem žádné krémy, fakt mi tolik vadí. Vždycky na kůži něco zůstane, a já si pod krémem připadám jak přidušená pod igelitovou fólií. A to nesnesu. Při použití v kombinaci se sérem se pocit „igelitu na obličeji“ nekonal.

Ale abych mohla hodnotit vliv séra, krém jsem pak zase nepoužívala, jen holé sérum. Na fotkách vidíte něco málo „před a po“. Do recenzního období se mi ale přimíchaly dvě dost neblahé události (pro pleť): menstruace a dvoudenní hospitalizace s (dětským) respiračním infektem, který se rozhodl, že mi dá co proto. I přesto ale vnímám zlepšení kvality pleti, pružnosti a hlavně: brázdy vrásek jsou méně ostré a méně hluboké.

Žádné praskliny na kloubech, byť na ně v zimě trpívám

Lepší pocit mám i z kůže na hřbetech rukou. I když mrzlo, nepraskala mi pokožka na kloubech. V zimě s tím mívám nepříjemnosti, ale sérum jim nedovolilo se projevit. Je znát, že vybudovalo mezibuněčnou hmotu tak, aby se v ní přirozený kolagen opravdu mohl usadit.

Takže: konala se změna? Byť jsem tomu na začátku své dvoutýdenní aférky se sérem nevěřila, změna se dostavila. Dokonce i přes dvě výše uvedené události, které se na pleti dokáží projevit dost nepříjemně. Věřím, že pravidelné používání zvládnu: od nanášení séra mě nic neodrazuje, právě naopak. Následný krém už mi tolik vadit nebude. V mém věku už je nejvyšší čas se do péče o pleť „dotlačit“. Nadmíru oceňuji, že jsem se přes tyto mrazy vyhnula prasklinám na kloubech na rukou. Tady jsem si jistá, že sérum budu využívat pravidelně.

Video recenze

Co na to naše Markéta?

Hodnocení

Nobilis tilia Hyaluronové sérum recenze
Hodnocení
Podpůrné sérum pro hydrataci pleti, které ocení všichni. Dokáže se rychle vstřebat, a pak pomůže ve vstřebávání následně nanášeného krému. Krém zamkne v pokožce, takže ten nemá tendenci vytvořit na pleti nepříjemný film. I při použití bez krému sérum zvláčňuje kůži jak na obličeji, tak na rukou (na hřbetech a kloubech). Vrásky jsou po cirka dvou týdnech méně hluboké a méně ostré. Na hřbetech rukou se mi během testování séra neudělaly praskliny, přestože mrzlo – a v mrazech na ně trpím. Sérum příjemně voní, ale jen chvilinku - aby se vůně netříštila s následně nanášeným krémem. Balení je elegantní a hlavně bezpečné na cestování, též znovupoužitelné.
👍 Pro
snadné dávkování
snadné nanášení séra na pokožku a roztírání
rychlé vstřebávání
povzbuzující vůně
dokáže zamknout následně nanášený krém do pleti tak, aby na ní nevytvořil film
hydratace a zvláčnění pleti jsou evidentní
znovupoužitelné balení
bezpečné balení i pro cestování
👎 Proti
někdy je vstřebávání tak rychlé, že ani nestihnete vklepání séra do pokožky 😉
vyšší cena. Ale nižší ceny jsem našla jen u sér, která nebyla vyrobena v přísném režimu typu CPK. Navíc se dá napoprvé na vyzkoušení vzít menší balení 20 ml s nižší cenou
93
Naše hodnocení

Nejoblíbenější zelené poklady

Vyzobali jsme ty nejzelenější favority, se kterými nešlápnete vedle:  

Svěží bělicí zubní pasta WonderWhite BIO od italské laSaponaria obohacená mátou a aktivním uhlím.Omrknout
Bestsellerová Krizová esence – pastilky od Energie rostlin ideální pro psychicky náročné, stresové období.Očíhnout
Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo BIO od Sonett nepřekvapí žádná skvrna ani druh textilie.Omrknout
Několik odstínů od růžové po rudou načančá vaše nehty přírodní cestou – s laky Boho Green Make-up.Očíhnout
100% přírodní repelent ve spreji Incognito nedá šanci komárům, klíšťatům, ovádům ani dalším otravným hmyzákům.Omrknout
Regenerační šampon BIO od Officina Naturae opečuje hlavně poškozené a lámavé vlasy.Očíhnout
Vyrůstala na vesnici a v rodině, kde bylo normální zahradničit, recyklovat maximum věcí a vážit si výdobytků (nejen) přírody. Profesně se věnuje finanční gramotnosti, ale stále silněji si uvědomuje, jak důležitá je gramotnost ekologická. Ráda recenzuje ekologicky šetrné produkty, aby se z neznámých přípravků pro „eko nadšence“ mohly stát vyzkoušené věcičky pro každodenní a k okolí šetrnější život.

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..