Diskuze a zkušenosti: 5 x komentováno Přečtete za: 5 min

RECENZE Snuggs: OSOBNÍ zkušenosti

Recenze Snuggs: osobní zkušenosti

Jsou všude kolem nás a pokud jste o nich ještě neslyšeli, pak o nich uslyšíte teď. České menstruační kalhotky Snuggs v posledních letech představují univerzální a hlavně udržitelnější menstruační pomůcku, kterou si oblíbilo velké množství žen nejen u nás. A ještě více žen o nich mluví. Pokud nad jejich koupí stále váháte, shrneme si, jak vlastně fungují, zda vydrží i velmi silnou menstruaci, jestli hrozí zápach a také jak vypadají po roce pravidelného používání. Pojďme se jim podívat na vlákno.

Jak Snuggs menstruační kalhotky fungují?

Kalhotky Snuggs sází na jednoduchý střih a kvalitní high-tech materiály. Zatímco vložky s křidélky si vesele poletují kolem tamponů ve vedlejším regálu, Snuggs vrací ženy k přirozenosti – bez nutnosti používat chemicky bělené vložky a tampony. I jednorázové pomůcky si ovšem můžete vybrat ve zdravé a ekologičtější variantě.

Žena v černém spodním prádle na bílém pozadí

Podstatou kalhotek jsou vrstvy. První vrstva rychle pohlcuje vlhkost pro pocit sucha, zároveň obsahuje antibakteriální ochranu s ionty stříbra, což zabraňuje zápachu. Dále následuje vysoce absorpční vrstva a pak nepropustná membrána.

Menstruační kalhotky Snuggs v originální krabičce na bílém pozadí

Základní informace:

 • Výrobce: Snuggs
 • Cena: Od 749,-
 • Země původu: Česká republika
 • Životnost kalhotek: 1 až 2 roky

Z čeho jsou Snuggs menstruační kalhotky vyrobeny?

 • Tělo kalhotek je ušito z 93% nylonu a 7% elastanu.
 • Savou vrstvu tvoří 100% polyester.
 • Absorpční vrstvu tvoří 90% bavlna a 10% elastan.
 • Nepropustná memrána obsahuje 95% bavlnu a 5% PUL.

“Upřímně pro mě ze začátku bylo těžké zvykat si na funkční syntetický materiál, protože používám většinou bavlněné spodní prádlo. Všechno je ale o zvyku, teď už ani nevím, že je mám.” Ivana

Popis menstruačních kalhotek snuggs a jejich materiálů a vrstev

👉 Očíhnout zelené poklady od Snuggs

Tvary a střihy menstruačních kalhotek Snuggs

V současnosti výrobce nabízí 7 střihů kalhotek a celkem 4 intenzity absorpce podle síly menstruace. Vybírat můžete mezi střihy:

 • bikiny
 • brazilky
 • klasický střih
 • nočním střih
 • teen
 • s vysokým pasem
 • hugger

  Žena v černém spodním prádle s kalhotkami s vysokým pasem na bílém pozadí

Dřív Snuggs nabízel pouze černé kalhotky. Dnes si můžete vybrat kromě intenzity absorpce a střihu i barvu. Tím se vám značně rozšiřují možnosti, pod jaké oblečení je můžete nosit. Klasická černá je jasná, vybírat ale můžete i kalhotky červené nebo tělové béžové. V teen variantě dokonce najdete i veselé modré nebo růžovo-modré modely.

Modro-růžové menstruační kalhotky snuggs teen na bílém pozadí

Menstruační kalhotky jsou i přes absorpční vrstvu tenké, velmi pohodlné a příjemné na nošení. Vypadají jako klasické spodní prádlo, je ale třeba počítat se syntetickým materiálem.

Vydrží Snuggs kalhotky i silnou menstruaci?

Názory a zkušenosti ohledně nošení kalhotek i během silné menstruace jsou různé. Obecně je většina žen používá během slabší menstruace, při silnější spíš jako pojistku v kombinaci s dalšími menstruačními pomůckami, například s kalíškem. Nicméně pořídit Snuggs můžete i pro silnou menstruaci. U tohoto modelu výrobce uvádí optimální dobu nošení 8–10 hodin, ze zkušeností ale víme, že se vždycky vyplatí poslouchat svou periodu a v případě potřeby si kalhotky zkrátka vyměnit v případě nepohodlí dřív.

vložka s třpytivými červenými třpytkami symbolizující menstruaci na růžovém pozadí

“Kalhotky při silné menstruaci neprosakují, ale je nutno dodat, že pokud mám své dny a nosím je dlouho, tak zvlhnou, což mi není úplně komfortní. Raději je proto měním častěji.” Martina

Kolik kalhotek Snuggs potřebuji?

Pro plnohodnotnou pomůcku během menstruace se vyplatí pořídit cca 3 kusy kalhotek, nicméně čím více jich máte, tím komfortnější pro vás jejich užívání bude. Pokud jsou kalhotky pouze doplňkem (například ke kalíšku), pak stačí 2 kusy.

ilustrativní fotka růžového menstruačního kalíšku

Jak často kalhotky Snuggs měnit?

Výrobce doporučuje kalhotky měnit za čisté vždy po 8–12 hodinách, záleží ale na intenzitě vaší menstruace, typu kalhotek a jejich absorpčních vrstvách. Může se tak stát, že budou potřeba vyměnit dřív, aby vám jejich nošení bylo skutečně pohodlné a komfortní.

klasické menstruační kalhotky snuggs v černé barvě s nízkým pasem

Kde koupit Snuggs menstruační kalhotky?

Kalhotky Snuggs můžete objednávat přímo na e-shopu výrobce, kde najdete veškerá provedení, střihy i barvy. Najdete je ale i v lékárnách, v drogeriích, nebo na nejrůznějších e-shopech s ženskými intimními pomůckami, nebo na e-shopech s udržitelnými a ekologickými produkty.

Jak vybrat správnou velikost kalhotek Snuggs?

Ačkoliv výrobce doporučuje, abyste volili větší velikost v případě, že se nemůžete rozhodnout mezi dvěma velikostmi, zkušenosti uživatelek mohou být opačné. Po pár vypráních se totiž může stát, že se kalhotky trochu vytáhnou. Některé ženy a dívky tak kupují velikost o číslo menší, aby měly jistotu, že jim budou sedět, jak mají.

menstruační kalhotky snuggs na pozadí s modrou oblohou

“Koupila jsem si kalhotky přesně podle mé velikosti, ty mi ale docela padaly. Nakonec jsem si koupila o číslo menší a seděly mi o dost lépe.” Jana

Doporučení výrobce:

 • XS – sedí ženám s užšími boky, než je 80 cm
 • S – pasuje ženám s boky mezi 80–88 cm
 • M – pasuje ženám s boky 88–96 cm
 • L – pasuje ženám s boky mezi 96–108 cm
 • XL – pasuje ženám s boky mezi 108–112 cm
 • XXL – pasuje ženám s boky 112 cm a více

Jsou kalhotky Snuggs zdraví nezávadné a hygienické?

Zdravotní nezávadnost kalhotek Snuggs zaručuje certifikát OEKO-TEX, což je mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, které jsou vyrobené pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.1

snuggs savá vrstva detail na bílém pozadí

Je cítit při používání Snuggs zápach?

Kalhotky mají antimikrobiální ochranu na bázi iontů stříbra. Díky ní nedochází k přemnožení bakterií a vzniku zápachu.

“Při užívání jsem zápach necítila vůbec. Při praní je trochu cítit železitost krve, ta ale zmizela s vypráním kalhotek.” Radka

Jak kalhotky Snuggs prát?

Před prvním použitím je třeba kalhotky vyprat. Po každém použití kalhotky nejdříve ručně vymáchejte ve studené vodě. Poté je vyperte s ostatním prádlem maximálně na 40°. Na praní použijte nejlépe tekutý prací prostředek na jemné či funkční prádlo  Pro antibakteriální účinek můžete přidat do pračky půl šálku bílého stolního octa (5 %).2

infografika jak snuggs menstruační kalhotky prát

Při péči o kalhotky se vyhněte:

 • aviváži
 • sušení v sušičce

Pokud si kalhotky přeperete večer, většinou je budete mít suché do druhého dne.

Jaké jsou výhody a nevýhody Snuggs?

Napsat jednoznačné hodnocení není jednoduchá věc, zejména, jedná-li se o menstruaci, kterou každá žena může prožívat jinak. Obecně lze říct, že vyhovují ženám, které mají spíše slabší až střední menstruaci, případně chtějí kalhotky jako pojistku k tamponům či kalíškům. Přestože existují modely pro silnou menstruaci, nemusí se jednat o stoprocentní účinnost.

“Jsou prodyšné a pohodlné. Když je mám na sobě tak mě nikde netlačí ani nejsou nepříjemné. Hezky sedí a jejich funkčností jsem byla mile překvapena. Před samotným vypráním je ale třeba je přeprat v ruce, což mi upřímně není moc příjemné. Pro holky, které jsou ale zvyklé používat vložky, je to super alternativa.” Katka

intenzita menstruace - ilustrace různě velikých kapek krve

“Pokud mám silnou menstruaci, ke kalhotkám používám i jiné menstruační pomůcky, o jejich spolehlivosti na silnou menstruaci si proto netroufám moc tvrdit. Samotné je pak používám na konci menstruace. Na rozdíl od vložek kalhotky nedráždí a nezpůsobují bouli mezi nohama.” Zuzana

plusy a výhody, zelená fajfka Výhody Snuggs menstruačních kalhotek

 • Pokud vám nevyhovují tampony nebo kalíšek, menstruační kalhotky by mohly být tou správnou volbou.
 • Jsou z lehkého a tenkého materiálu, který je na dotek velmi příjemný.
 • Výrobce nabízí více střihů i barevných provedení, volit můžete i různě silné absorpční vrstvy pro slabou, střední nebo silnou menstruaci.
 • Pro slabší menstruaci jsou naprosto komfortní, pro silnější je možné je kombinovat s menstruačním kalíškem.
 • Mohou být skvělou alternativou na noc, zejména pokud nechcete usínat s vložkou nebo cizím tělesem uvnitř.
 • Stejně tak jsou ideální pro dny, kdy lehce špiníte nebo menstruace začíná/končí.
 • Kromě menstruace se mohou využívat i během šestinedělí nebo při úniku moči.

mínusy a negativa, červený křížek Nevýhody Snuggs menstruačních kalhotek

 • Pocitově nemusí být úplně komfortní ženám, které mívají silnější menstruaci, může být potřeba častější výměna.
 • Po delším užívání se mohou vytahat a nemusí držet tak pevně.
 • Nejsou úplně praktické na cesty, zejména pokud nebudete mít přístup k pračce.
 • Je potřeba mít doma vícero kalhotek, pokud nechcete denně zapínat pračku.
 • Pokud vám více vyhovují tampony, pak si spíše než kalhotky oblíbíte menstruační kalíšek.
 • Vsáknou tekutinu, ale nikoliv kousky sliznice, hlenu či tkáně, které pak zůstávají na povrchu prádla.
 • Klasické kalhotky mají kratší savou část, což při silnějším krvácení nemusí být praktické. Existují ale i varianty na noc, které mají zvýšenou savou vrstvu až po pás jak zepředu, tak zezadu.
 • Pro někoho může být nevýhodou cena a nutnost pořizovat si několik kusů kalhotek.

Snuggs Menstruační kalhotky z pohledu gynekoložky

TIP: Přečtěte si více informací o intimních hygienických potřebách na našem blogu.

Jak vypadají kalhotky Snuggs po roce používání?

Po několika vypráních může vnitřní potisk, na kterém je uvedena velikost a typ kalhotek, popraskat. Po vyprání se většinou lehoučce vytáhnou. Pokud vám jsou tedy na první oblečení těsnější, budete to později vnímat jako bonus. Velký vliv na celkový vzhled a životnost po roce používání ale má i to, kolik si koupíte kusů a tudíž jak často je budete prát. Je pak logické, že čím více kalhotek máte, tím lépe budou každé vypadat a tím více pracích cyklů vám vydrží.

Menstruační kalhotky Snuggs na bílém koberečku
Foto: Vilma N.

Některé uživatelky se také potýkají s tím, že po nějakém čase používání z kalhotek lezou nitky i části gumiček. Je proto třeba počítat s tím, že kalhotky nevydrží věčně, což ostatně uvádí i sám výrobce. Kalhotky tak vydrží 1–2 roky, zhruba 50 pracích cyklů. Pak šup s nimi do směsného odpadu. Pokud tak vaše kalhotky po roce nošení nevypadají jako na začátku, je to jejich běžný proces a je třeba s tím při koupi počítat.

Detail švu na kalhotkách snuggs na bílém koberečku
Foto: Vilma N.

“Musím říct, že je používám spíše jako doplněk. Po necelém roce používání se ale dost vytáhly, guma v pase se uvolnila, takže už tak nedrží. Jinak ale fungují, jak mají.” Vilma

TIP: Začtěte se do příběhu vzniku Snuggs a jak prolamují tabu.

Další značky menstruačních kalhotek

Kromě Snuggs existuje celá řada dalších alternativ. Pokud by vám tedy z nějakého důvodu tato značka nevyhovovala, nemusíte na menstruační kalhotky zanevřít úplně.

černé menstruační kalhotky pinke welle s krajkou na bílém pozadí

Na Econea.cz si vesele vedle regálu Snuggs hoví i menstruační kalhotky Pinke Welle, které jsou vyrobeny především z bambusové viskózy a bavlny. Díky čtyřvrstvé technologii zvládnou absorbovat velké množství tekutiny, jsou pohodlné, nešustí a od běžného spodního prádla je také nerozeznáte. Kalhotky vyrábí v různých provedeních a pro různě silné menstruace. Některé kousky dokonce zdobí luxusní krajka. Při správné péči vám vydrží 2–3 roky.

„Kalhotky Snuggs mám pro slabou a střední menstruaci, střih s nízkým pasem. Od Pinke Welle mám kalhotky s pasem vysokým a pro silnou menstruaci. Hlavně díky vysokému pasu a absorpční vrstvě po celé délce mi víc vyhovují Pinke Welle. Jsou pohodlnější a líp mi padnou. Ty od Snuggs jsou fajn na poslední nebo první den menstruace a nosím je, jen když zůstávám doma. Ale menstruační kalhotky jsou vysoce individuální záležitost a každá to můžeme mít jinak.“ Tereza z Econea.cz

Snuggs – finální verdikt?

Podrobili jsme menstruační kalhotky pečlivému zkoumání. Otázka, která ale zajímá všechny zájemkyně, je jednoduchá: jsou spolehlivé a vyplatí se do nich investovat? Pojďme si to shrnout.

dámské pozadí s menstruačními kalhotkami snuggs na bílém pozadí

 • Snuggs se vyplatí pro ženy se slabší a středně silnou menstruací. Pro běžné komfortní nošení je třeba 2–3 kusy kalhotek.
 • Vypadají jako běžné spodní prádlo, jsou pohodlné a tenké.
 • Pro ženy se silnou menstruací se doporučují kalhotky určené pro silnou menstruaci, nicméně je lepší pořídit si více kusů pro častější výměnu, případně kalhotky kombinovat s jinými menstruačními pomůckami.
 • Absorpční vrstva vsákne tekutinu, části sliznice a děložní hlen ale nikoliv.
 • Je třeba také počítat s omezenou životností kalhotek. Po cca 1–2 letech používání se mohou vytahat a mohou z nich vylézat nitky a gumičky. Sám výrobce uvádí životnost až 50 pracích cyklů. Poté kalhotky doslouží a patří do směsného odpadu.
 • Nejedná se o nejlevnější variantu na trhu.
 • Kromě menstruace jsou kalhotky skvělou alternativou pro šestinedělí nebo při úniku moči.

Sto žen, sto menstruací. Zatímco jedné skupině mohou být nekomfortní, druhá se do nich může zamilovat na první pohled a nošení. Každá má jiné návyky a požadavky, zároveň mohou kalhotky využívat velmi rozdílně. Máte se Snuggs zkušenosti? Podělte se s námi o ně v komentářích!

Sdílejte článek všem, komu by mohla recenze kalhotek Snuggs usnadnit rozhodování:

e26bc00ca97ec8248f96c0952a2e8337 Kopie souboru snuggs silna mesntruace1
Menstruační kalhotky Snuggs
👍 Pro
Vypadají jako běžné spodní prádlo
Jsou pohodlné a tenké
Ideální pro ženy se slabší nebo středně silnou menstruací
Kromě menstruace pomohou při inkontinenci nebo během šestinedělí
Můžete si vybrat z většího počtu střihů i barev
Jsou také skvělou alternativou na noc
Můžete je kombinovat i s menstruačním kalíškem
👎 Proti
Nejedná se o nejlevnější variantu na trhu
Je třeba počítat s omezenou životností kalhotek 1 až 2 roky
Absorpční vrstva vsákne tekutinu, ale ne části sliznice
86
Naše hodnocení

Nejoblíbenější zelené poklady

Vyzobali jsme ty nejzelenější favority, se kterými nešlápnete vedle:

Navrh bez nazvu 2 BIO opalovací mléko pro děti a citlivou pokožku SPF 50+ s přírodními minerálními filtry od laSaponaria.Omrknout
Benaanna kremovydeodorant greenbalance 01 1300x 1 Svěží krémový deodorant pro dámy i pány od Ben & Anna. Bez jedlé sody, v kompostovatelné dóze.Očíhnout
Navrh bez nazvu 1 Pestrobarevné luční kvítí v 6 semínkových bombách Blossombs a designovém jarním boxu.Omrknout
Navrh bez nazvu 3 Úklid vcukuletu se silně koncentrovaným univerzálním čističem Mulieres s vůní růžové zahrady.Očíhnout
Navrh bez nazvu 4 Prací gel na funkční sportovní textil s vůní eukalyptu a v BIO kvalitě od moravské Tierra Verde.Omrknout
Navrh bez nazvu 5 Zdravé exotické mlsání v podobě manga sušeného na slunci od značky Sunny Fruit.Očíhnout
e26bc00ca97ec8248f96c0952a2e8337 Kopie souboru snuggs silna mesntruace1
Menstruační kalhotky Snuggs
👍 Pro
Vypadají jako běžné spodní prádlo
Jsou pohodlné a tenké
Ideální pro ženy se slabší nebo středně silnou menstruací
Kromě menstruace pomohou při inkontinenci nebo během šestinedělí
Můžete si vybrat z většího počtu střihů i barev
Jsou také skvělou alternativou na noc
Můžete je kombinovat i s menstruačním kalíškem
👎 Proti
Nejedná se o nejlevnější variantu na trhu
Je třeba počítat s omezenou životností kalhotek 1 až 2 roky
Absorpční vrstva vsákne tekutinu, ale ne části sliznice
86
Naše hodnocení

Zdroje důležitých tvrzení

Sběratelka okamžiků a velká milovnice příběhů. Dennodenně hledá balanc nejen v jógových pozicích, ale i způsobech, jak odlehčit životnímu prostředí. V Econea.cz vytváří obsah, který pomáhá lidem najít cestu k udržitelnějšímu způsobu života. Aby nejlepší příběhy byly ty naše.

Diskuze a zkušenosti: 5 x komentováno

 1. Dobrý den, moje dcera používá kalhoty už rok. Má 5 ks. Nyní dostala zánět děložního hrdla. Definice této diagnozy zní – špatná hygiena, kousky sražené krve se dostanou dovnitř. Může to s užíváním kalhotek souviset ? Děkuji Jana

  1. Dobrý den, Jano,
   hned po Vašem dotazu jsme se obrátili na samotného výrobce Snuggs s prosbou o vyjádření a také na jednu gynekologickou poradnu. Jakmile od nich budeme mít vyjádření, ozveme se Vám. Za celou Econea.cz zdraví Katka.

  2. Dobrý den, Jano,
   předávám Vám odpověď výrobce menstruačních kalhotek Snuggs, které nám poslali na základě Vašeho dotazu zde v komentáři.

   Dobrý den,
   moc nás daný problém mrzí a děkujeme za prostor k vyjádření se k tématu. S podobnou reakcí na použití kalhotek jsme se popravdě ale zatím nesetkali.
   Kalhotky jsou testované na zdravotní nezávadnost (certifikáty OEKO-TEX a Coolmax Fresh FX) a k žádným nežádoucím projevům by tedy docházek nemělo. Velké množství žen s námi naopak sdílelo informaci, že jim kalhotky pomohly se zbavit např. vleklých problémů se záněty.
   Díky úpravě CoolMax Fresh totiž kalhotky odvádí vlhkost dál od těla.Tím, že kalhotky absorbují a ihned uzamknou tekutinu uvnitř, nedochází mezi tělem a krví zpětně ke kontaktu. Dochází k doteku pouze se svrchní savou vrstvou, která je rychleschnoucí. Kalhotky mají také speciálně vyvinutou antibakteriální úpravu, která zničí 99% bakterií. Technologie, kterou pro antibakteriální účinky používáme, neobsahuje nanočástice, a splňuje regulace o biocidech a ochraně životního prostředí (EU BPR, EPA). Zároveň jsou kalhotky paro-propustné, takže po celou dobu absorpční vrstva dýchá, což oproti např. jednorázovým produktům naopak přispívá k bezpečnému a pohodlnému prostředí.
   I vzhledem k informacím výše, bohužel nevíme, kde mohl daný problém vzniknout. Kalhotky mnoha ženám pomohly vyřešit vleklé potíže s různými mykózami a záněty. Žádný případ, kde by naopak potíže nastaly, neevidujeme.
   Pokud byste měla ještě nějaké dotazy, klidně se na mě obraťte.
   Hezký den
   Linda Jelínek, Snuggs.

   Za Econea.cz jen dodám, že jsme se s podobným problémem dosud nesetkali. Při dodržování výměny menstruačních kalhotek, jak je uvádí výrobce, nevidíme důvod ke zdravotním problémům. K posouzení zdravotních problémů Vaší dcery bychom potřebovali vědět více informací.

   Máte ještě další otázky ohledně menstruačních kalhotek? Jsem Vám k dispozici.

   S přáním krásného dne,
   Kateřina

 2. Snuggs kalhotky mi přišly jako skvělá věc, objednala jsem si několik kalhotek, ale pokaždé se mi odpáral horní lem. Na kalhotkách se tak udělala díra. Stalo se mi to u každých kalhotek a to s nimi zacházím šetrně. Dala jsem tomu ještě šanci a objednala jsem si kalhotky s vysokým pasem, měla jsem je den a horní lem se zase odpáral. Za tu cenu bych čekala kvalitnější provedení. Škoda.

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..