Přečtete za: 3 min

RECENZE: Slupovací pleťová maska s kurkumou Kvitok. Stojí za to?

1200x628px bez textu recenze slupovaci maska kvitok

Vyčistit, tonizovat, hydratovat. Vyčistit, tonizovat, hydratovat… Možná máte, podobně jako já, ustálenou rutinu v péči o pleť a jedete ji každý den dokola. A možná si, stejně jako já, občas toužíte dopřát něco navíc. Dodat pleti šťávu, extra porci výživy, nebo po létě sjednotit pigmentaci. Já jsem proto s nadšením sáhla po slupovací masce od slovenské přírodní kosmetiky Kvitok. Od dob, co používám přírodní produkty, jsem na slupovací pleťové přípravky narazila jen párkrát. O to víc jsem byla zvědavá, jak funguje tenhle. Jaký je výsledek?

Tato recenze miluje svobodu a upřímnost. Je tedy nezávislá a do jejího obsahu jsme nezasahovali. Produkty k testování jsme poskytli zdarma a ačkoli jsme čas za sepsání recenze odměnili honorářem, její vyznění bylo mimo naši kontrolu. Recenze je čistě subjektivní. Co nesedne testerce, vám může perfektně padnout. A naopak. 🙂 Doporučujeme proto mrknout také na zákaznické recenze přímo u produktu na Econea.cz.

Martin z Econea.cz

Rychlé shrnutí

Pleť je po ní nádherně jemná a působí vyživeně. Na rozdíl od konvenčních slupovacích masek je slupování mnohem krkolomnější a okraje masky je potřeba dočistit navlhčeným tamponkem. Pleť mi přijde dny po aplikaci skutečně tak nějak šťavňatější a čistší, a proto doporučuji i přes lehký diskomfort při slupování masky. 🙂

Balení

Maska je ve formě velmi jemného prášku, výrobci ji proto uložili do skleněné dózičky z tmavého skla, hrdlo opatřili hliníkovým uzávěrem a víčkem na závit. Díky tomu se prášek nevysype, ani když si masku s sebou přihodíte do tašky na dovolenou. Dózička je pak ještě zabalená v papírové krabičce.

Rozjasňující pleťová maska Kvitok

První dojmy

Na masku jsem se moc těšila. Mám už léta zaběhnutou každodenní rutinu v péči o pleť, ale je dost minimalistická a málokdy si dopřeju něco navíc. Když jsem se dostala k testování téhle masky, měla jsem tak v koutku duše naději, že to třeba prolomím a dopřeju pleti něco extra mnohem častěji.

Po otevření dózičky mě překvapila velmi jemná konzistence prášku. S dózičkou se po otevření tedy musí zacházet jako v rukavičkách, aby se “poklad” uvnitř nevysypal, kam nemá.

Rozjasňující pleťová maska Kvitok

Co se ukrývá pod víčkem?

Už léta si na kůži nedám nic, co není skutečně čisté a přírodní. Proto hned na úvod vyzdvihnu 100% rostlinné složení téhle pleťové masky. Z čeho je složená? 

Na obalu v Kvitku vypíchli mořské řasy. Ve složení jsou hned na třetím místě, takže jsou v dóze skutečně zastoupené v hojném množství. Mořské řasy údajně obsahují polysacharid alginát, která podporuje hydrataci a pleť tonizuje. Navíc jde o silný antioxidant, zabraňuje tedy projevům předčasného stárnutí kůže.

Kurkuma se prozradí až po smíchání prášku s vodou, vynikne totiž její specifická žlutá barva. Kurkumu si přidávám pravidelně do jídel pro její antioxidační vlastnosti, na pokožce je uplatňuje taky, navíc by měla mít rozjasňující účinky.

První složkou ve složení je ale křemelina. Je to ingredience tvořená zkamenělými jednobuněčnými mikrořasami, které obývají moře po celém světě. Přežívali často v extrémních podmínkách díky vysokému obsahu oxidu křemičitého, který je základem lidských buněk a postupem času má tendenci klesat.

Kukuřičný škrob v receptuře funguje tak trochu jako houba. Umí na sebe totiž vázat  vodu a olej, a tím absorbuje přebytečný maz a zanechává pokožku matnou a jemnou.

Exfoliační práci svěřili v masce papainu, ovocnému enzymu z papáji. Napomáhá odstranění odumřelých buněk a urychluje jejich obnovu.

Nechybí ani ovesný protein, který často potkávám v kosmetických produktech pro hodně citlivou pleť. Má totiž zklidňující účinky, posiluje kožní bariéru, pomáhá obnovit její funkci, udržuje vlhkost a redukuje svědění.

Jak se Rozjasňující pleťová maska používá?

Příprava pleťové masky
  • Před celým pečujícím rituálem jsem si pleť vyčistila. Pokud nosíte make-up, je nutné se odlíčit.
  • Do koupelny jsem si vzala malou mističku a čajovou lžičku. 1 lžičku prášku jsem v mističce smíchala s vlažnou vodou. Máte-li doma květovou vodu, smíchejte s ní pro ještě blahodárnější působení. V Kvitku doporučují ideálně tuhle ze skalní růže.  Já jsem zvolila ze zvědavosti vodu. Dala jsem zhruba 3 lžičky vody, výrobce uvádí míchání v tomto poměru (1:3). 
  • Kašičku jsem promíchala a nechala minutku odstát. Docílila jsem konzistence husté pasty. Směřovala jsem k textuře, která by se mi dobře nanášela na pleť.
  • Směs jsem pak lžičkou nanášela na tvář. Nechávala jsem tlustší vrstvu. To opravdu zdůrazňuji. Poku nanesete vrstvu tenkou, budete se slupováním masky zápolit, jak jsem zjistila při prvním pokusu. 🙂 Okraje masky navíc vysychají rychleji, i tam je tedy třeba nanést bohatou vrstvu. 
  • Pak jsem masku nechala působit asi deset minut. Já v mezičase uklízela, ale doporučuju dát si raději nohy nahoru a odpočívat. Ať je pečující rituál kompletní. 🙂 
  • Když jsem se dala do slupování, nebyla jsem si jistá, jestli je už správný čas. Okraje byly viditelně suché, střed se ale zdál stále mokrý. Zkusila jsem masku poklepat prsty a nic už nelepilo. Usoudila jsem tedy, že se můžu dát do slupování. 
  • Postupně jsem začala uvolňovat okraje o odlupovat. Střed čela, nos, brada i tváře šly sloupnout pěkně, kraje hůř. Tam jsem pak uposlechla návod a zbytky masky jsem omyla navlhčeným tamponkem. Pleť by se po masce totiž neměla oplachovat. 

Po dočištění jsem pleť pokropila levandulovou vodou a nanesla jsem svůj oblíbený hydratační krém. Pokud používáte i sérum, naneste ho po tonizování a před krémem. 🙂

Aplikace slupovací masky Kvitok
  • Pleť jsem měla po “proceduře” hezky jemnou a na dotek hebkou. Zůstal lehounký nažloutlý odstín, ale masku jsem si dávala před spaním, takže mi to nevadilo.

    Výrobce doporučuje masku používat 1-2x týdně. A dokonce vytvořili i hezký video návod, jak masku používat. 

Tip: Máte-li doma pleťové sérum, můžete ho přimíchat přímo do masky. Účinek se tím ještě zintenzivní. Já doma žádné neměla, takže jsem tenhle krok vynechala, ale příště zkusím. Výrobce doporučuje jako ideální kombinaci sérum s Vitamínem C, Niacinamidem nebo Astaxantinem.

Video recenze:

Hodnocení
Maska mi přijde fajn. Pleť se mi po ní zdá skutečně "živější", sjednocená a hezky hebká. Body ubírám za proces slupování, který vyžaduje trpělivost a pokud produktu nedáte dostatečné množství, moc slupování si s ní neužijete. Budete-li ale postupovat podle instrukcí výrobce a nanesete dostatečné množství přípravku, maska vás příjemně potěší a pleti viditelně prospěje.
👍 Pro
Masku si můžu připravit kdykoli čerstvou.
Můžu si přichystat přesně tolik masky, kolik potřebuji, takže neplýtvám.
Příjemně voní.
Příprava je jednoduchá a trvá pár vteřin.
Snadno se nanáší.
Je 100% rostlinná a bez konzervantů, přesto vydrží 24 měsíců.
Pleť je po ní jemná a hebká na dotek.
👎 Proti
Okraje schnou rychleji, musí se nanést silná vrstva.
Hůř se sloupává.
Kraje se musí dočišťovat, protože se vše nedá sloupnout.
Prášek je hodně jemný, proto je potřeba oparná manipulace.
Pleť jsem měla následně lehce nažloutlou. Masku tedy musíte používat jen navečer, nebo pokud se nechystáte ven. 🙂

Nejoblíbenější zelené poklady

LEROSJaro je jako stvořené pro 100% přírodní sirup Bylinková očista od oblíbené značky LEROS.Omrknout
Blossombs
Darujte květinu jinak. 6 ks semínkových bomb Blossombs v designovém platu na vajíčka.Očíhnout
SaloosVůně čerstvě posečené louky ukrytá ve směsi esenciálních olejů Jarní vánek od Saloos.Omrknout
laSaponariaStříbrovlásky a blondýnky zbaví žlutých podtónů výhodná sada šamponu a masky laSaponaria.Očíhnout
MedarekTradiční zinková mast Medarek na všechny kožní neduhy pro dospělé i novorozeňátka.Omrknout
Jack n' JillHravá hypoalergenní pěna do koupele s bublifukem Jack n' Jill, se kterou je čvachtání zábava.Očíhnout
Dobrodružka s kreativním duchem a nenapravitelná životní optimistka. Její zapálení pro ekologii začalo u soběstačných domů. Pokračovalo v cestě k veganství. A dál roste v psaní řádků pro inspiraci ke změně a udržitelnějšímu životu. Pohání ji vědomí vzájemného propojení všeho živého, běhání po lesích a kopcích, balancování na jógamatce a mazlení se zvířaty.

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.