RECENZE: Nobilis Tilia hyaluronové sérum zbořilo mé předsudky o pleťové péči
Kyselina hyaluronová se sice přirozeně vyskytuje v našem těle, ale s věkem postupně mizí a je potřeba ji doplnit – třeba pomocí Hyaluronového séra od Nobilis Tilia. Vyzkoušela jsem ho na vlastní kůži – doslova. Jak si poradilo s mými vráskami na obličeji po 14 dnech používání? Přečtěte si článek a podívejte se na fotky PŘED a PO.
Co je hyaluronové sérum?
Hyaluronové sérum je gel, který se extrémně snadno roztírá. Z názvu je jasné, že je založené na kyselině hyaluronové. A ta hydratuje pokožku, čímž jí dodává elasticitu. Dokonce trošku i vyplní propadliny ve vráskách. V séru od Nobilis Tilia se mísí dva typy hyaluronové kyseliny: nízkomolekulární a středněmolekulární. Plus přeslička rolní a extrakty z dalších rostlin, které pomáhají pleti zůstat pevnější a pružnější (viz níže). Navíc krásně voní.
Rychlé shrnutí
Abych neuvedla někoho v omyl hned na začátku recenze: Hyaluronové sérum není náhražkou krému. Používá se pod krém jako základ pro hydrataci. Ale skvělé je v tom, že vám dovolí pak nanést jen tak tenkou vrstvičku krému, že ji později během dne nebo večera ani nevnímáte. Pomůže krém rychleji vstřebat a víc pleť zvláční. Krém se dá sem tam vynechat, sérum stačí.
Pro mě je právě tohle největší přínos séra, protože film z krémů (který dělají všechny mnou vyzkoušené krémy) na obličeji nesnesu. A na rukou už vůbec ne. Ale sérum ty krémy do pleti nějak „zamklo“, aby se film nevytvořil.
Sérum od Nobilis Tilia nepálí, neštípe, nelepí – ani když ho použijete jen samotné. Snadno se roztírá. Dávkovač nabídne přesně tolik séra, kolik právě potřebujete. Na obličej, krk a dekolt stačí dávka ze tří zmáčknutí pumpičky (tři větší kapky). Takže ubývá neuvěřitelně pomalu.
Balení
Nobilis Tilia hyaluronové sérum je zabaleno v elegantní tmavé skleněné lahvičce opatřené dávkovačem (pumpičkou). K tomu roztomilým a hlavně funkčním kloboučkem, aby nevysychalo a abyste dávkovač nechtěně nezmáčkli, třeba nevhodným umístěním v zavazadle při cestování.
Klobouček se snadno sundává i vrací, ale přitom nehrozí, že by se samovolně sesunul. Ani při cestování. Je nutné jej prsty cíleně stahovat. Takže i když klobouček nemá závit, drží na lahvičce dobře. Je navržen tak, aby byl zároveň i ochranou proti stlačení. Proto ani větší mačkanice v kufru neznamená pro obsah lavičky žádné nebezpečí.
Design lahvičky i jejího polepu je elegantní, sklo je téměř neprůhledné, což sérum chrání před degradací světlem. Motivy jsou jemné a informace na zadní straně lahvičky naprosto dostačující. Pumpička se dá odšroubovat celá, takže lahvičku lze využít opakovaně.
První dojmy
Wooow!
Fakt. Tohle byl první dojem ze séra, když jsem ho poprvé vymáčkla na ruce a pak nanášela na obličej.
Pro doplnění kontextu: Já se s kosmetikou „na xichtík“ moc nekamarádím. Vadí mi ta zůstatková mastnota u běžných krémů. U hydratačních krémů s minimem mastné složky mi vadí jakýsi tuhý film, který se na povrchu po zaschnutí vytvoří. Ruší mě to, stresuje, takže krémy cíleně vůbec nepoužívám.
Jenže sérum provedlo změnu, hned napoprvé. Ne se mnou, ale s pocitem, který jsem z krémů pak měla. Koupila jsem si jeden obyčejný a jeden vyloženě hydratační. A po použití séra se s nimi najednou „pracovalo“ úplně jinak. Další dojmy se dostavovaly časem.
Co dělá Nobilis Tilia hyaluronové sérum tím, čím je
Hlavní složky séra už jsem zmínila: dva typy hyaluronové kyseliny. Její účinky jsou podporované dalšími přírodními složkami. Konkrétně:
- výtažky z přesličky rolní – tu jsem dosud znala jako podporu pro vlasy a taky pro rostliny – díky křemíku zpevňuje ochranná pletiva u rostlin, a to je činí odolnějšími zejména proti plísním. No, jak vidím, i na lidskou kůži může mít přeslička blahodárný vliv
- esence z petitgrainu (pomerančových lístků) – éterický olej, který dodává séru jemnou vůni, a přitom pleť také hydratuje a pomáhá s vráskami
- esence z kardamomu – dosud jsem znala jako koření, v séru je zdrojem příjemné vůně a výživy pro pleť. Tonizuje a stahuje pokožku. Navíc vůně pohladí i na duši. Sice vydrží jen chviličku (aby nekolidovala s další nanášenou vrstvou), ale i tak příjemně osvěží.
- esence z gardénie jasmínovité – doposud jsem ji znala jako pokojovku s nádhernou jasmínovou vůní květů. V séru je použitá právě pro svou jemnou a svěží vůni, zároveň pro zklidnění pleti (v čínské medicíně slouží k léčbě zánětů).
Co umí kyselina hyaluronová? Ta už je v kosmetice docela známá, tak jen v rychlosti: hyaluronan (což je vhodnější označení pro tuto látku) tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Ve velkém množství se proto nachází i v kůži. Hyaluronan se silně váže na vodu. A tím umožňuje hydrataci tkání, zvyšuje jejich elasticitu. Do sítí z mezibuněčné hmoty se pak ukládá kolagen, elastin a další složky pojivových tkání. Je proto jakýmsi základem pro podporu hydratované a svěžeji vypadající (i se cítící) pleti a pokožky.
Jak se sérum používá
Použití je extrémně snadné: pumpičkou si nanesete sérum na prsty a pak jen rozetřete po obličeji, krku, dekoltu, v mém případě i po hřbetech rukou. Když stihnete, můžete ho mírně vklepat do pokožky. Ale já to nikdy nestihla, vstřebává se fakt rychle. Výrobce doporučuje použití ráno a večer.
Výrobce doporučuje sérum jako spodní vrstvu pod běžně používaný krém. Bála jsem se, že s natíráním strávím půl dne, než sérum zaschne a budu moct nanést krém. Ale obavy byly plané. Sérum zaschlo tak rychle, že jsem jen vrátila klobouček na lahvičku, otevřela kelímek s krémem, a mohla jsem hned natírat krém.
Navíc pak stačila jen pidi porcička krému – tak polovina toho, co jsem musela nanášet bez použití séra. O to lépe se krém vstřebal a pak mě během dne neobtěžoval svou přítomností na obličeji. Ale abych mohla hodnotit vliv samotného séra, krém jsem po dvou dnech zase vysadila.
Než mi sérum dorazilo domů na recenzi, nepoužívala jsem žádné krémy, fakt mi tolik vadí. Vždycky na kůži něco zůstane, a já si pod krémem připadám jak přidušená pod igelitovou fólií. A to nesnesu. Při použití v kombinaci se sérem se pocit „igelitu na obličeji“ nekonal.
Ale abych mohla hodnotit vliv séra, krém jsem pak zase nepoužívala, jen holé sérum. Na fotkách vidíte něco málo „před a po“. Do recenzního období se mi ale přimíchaly dvě dost neblahé události (pro pleť): menstruace a dvoudenní hospitalizace s (dětským) respiračním infektem, který se rozhodl, že mi dá co proto. I přesto ale vnímám zlepšení kvality pleti, pružnosti a hlavně: brázdy vrásek jsou méně ostré a méně hluboké.
Lepší pocit mám i z kůže na hřbetech rukou. I když mrzlo, nepraskala mi pokožka na kloubech. V zimě s tím mívám nepříjemnosti, ale sérum jim nedovolilo se projevit. Je znát, že vybudovalo mezibuněčnou hmotu tak, aby se v ní přirozený kolagen opravdu mohl usadit.
Takže: konala se změna? Byť jsem tomu na začátku své dvoutýdenní aférky se sérem nevěřila, změna se dostavila. Dokonce i přes dvě výše uvedené události, které se na pleti dokáží projevit dost nepříjemně. Věřím, že pravidelné používání zvládnu: od nanášení séra mě nic neodrazuje, právě naopak. Následný krém už mi tolik vadit nebude. V mém věku už je nejvyšší čas se do péče o pleť „dotlačit“. Nadmíru oceňuji, že jsem se přes tyto mrazy vyhnula prasklinám na kloubech na rukou. Tady jsem si jistá, že sérum budu využívat pravidelně.
Video recenze
Co na to naše Markéta?
Hodnocení
Nejoblíbenější zelené poklady
Aromaterapeut do kapsy: sada znovuplnitelného inhalátoru a éterického oleje Natasha pro volné dýchání. | Omrknout | |
Před mrazem a větrem ochrání dětský balzám na rty a tvář Wooden Spoon v BIO kvalitě. | Očíhnout | |
Vyzrálé sušené BIO jahody bez přidaného cukru můžete mlsat i v zimě díky Sunny Fruit. | Omrknout | |
Praktické multilíčidlo na rty a tváře Uoga Uoga s lehkou krémovou strukturou v pěti odstínech. | Očíhnout | |
Vypadávání vlasů a oslabené pramínky vyřeší tuhý šampon Hair Booster od slovenského Kvitku. | Omrknout | |
Zvýhodněná sada tří bylinných Novoročních čajů BIO Sonnentor v hravých krabičkách. | Očíhnout |