Přečtete za: 4 min

Za vším hledejte ženu? Příběh Marlene Sandberg, zakladatelky značky Eco by Naty

blog eco by naty cover

V roce 1994 byla právničkou v korporátu, měla dva malé syny a čím dál tím větší zájem o ekologii. “Náhodou” se jí dostal do ruky článek v novinách o škodlivém dopadu běžných jednorázových plen na životní prostředí. Fakta ji zaskočila.

Motivace šokem

malin strandvall QGmkMsgbemI unsplash Dočetla se, že jedno dítě za půl roku vytvoří přibližně půl tuny odpadu z běžných jednorázových plenek. Vyděsilo ji, že se běžné pleny vyrábí z ropy. Tehdy se zuby nehty chytila myšlenky, že najde zdravější a přírodnější řešení. 5 let bádala, studovala a testovala. Z právničky se stala ekologickou podnikatelkou. Založila značku Eco by Naty a uvedla na trh své první eko pleny. Od té doby přinesla na trh celou řadu eko produktů pro děti a ženy – přírodní kosmetiku, vlhčené ubrousky, dámské vložky, tampony i plenkové kalhotky. Eco by Naty je dnes jedničkou na švédském trhu a jednou z nejvýznamnějších světových eko značek.

Jak to chodí v “eko světě”

triodoshippo inlineImage Mnoho značek dá na obal svých “eko produktů” zelenou barvu, slušivý zelený lísteček, vlastní eko odznak a je to. Neznalý spotřebitel rozdíl nepozná.
Při bližším pohledu na složení produktu je ale člověku hned jasné, odkud vítr fouká. Jde o greenwashing.

Marlene Sandberg se rozhodla jít jinou cestou. Věří v chytrého spotřebitele, který čte složení a “fakta” z obalu si ověří.

👉 Očíhnout zelené poklady od Naty

Opravdové certifikace

Marlene používá do svých eko plen a eko dámských vložek vysoce kvalitní přírodní materiály, které jsou až pětkrát nákladnější než běžně používané. Provádí výzkum, posouvá vývoj a pravidelně vylepšuje stávající řešení.

ok vin Ekologické plenky Naty získaly jako první na světě certifikaci OK Biobased Certification od Vincotte. To je jedna z nejpřísnějších nezávislých certifikací na světě. Dnes mají všechny produktové řady značky Naty tuto certifikaci. Je to nejlepší důkaz ekologického mistrovství, který známe.

“[…] Zakládala jsem svou značku s odhodláním vyrábět vysoce účinné produkty, které jsou šetrnější k přírodě, zdravější pro dítě a s vynikající účinností. Eco by Naty splňuje všechno.“ Marlene Sandberg, CEO a zakladatelka Eco by Naty

Co u nás od Naty najdete?

Eko hygienické pomůcky pro ženy a děti i kosmetické produkty. Jsou maximálně přírodní, výjimečně měkké, jemné na dotek a ve slušivém švédském designu.

Ekologické menstruační vložky

Nenajdete v nich ani stopu po škodlivé chemii, parfémech, bělidlech a můžete je kompostovat, protože jsou ze 100 % z přírodních materiálů. Savá dřevitá celulóza a nepropustný film z kukuřičného škrobu se postarají o přirozenou, čistou a šetrnou cestu, jak se můžete během svých dnů cítit v bezpečí a přitom v pohodě.

9adf16dc00da54eee58d9192017bc6bc slipove normal Naty slipové vložky – normal (??) jsou vhodné pro konec menstruace nebo v období špinění mimo menstruaci.
Naty slipové vložky – super (???) silnější vložky jsou vhodné pro poslední dny menstruace nebo v období špinění.
Naty denní vložky – normal (???) bez křidélek se hodí pro slabší a běžnou menstruaci.
Naty silné vložky s křidélky – super (????) jsou pro běžnou až silnější menstruaci. Hodí se na sportování.
Naty noční vložky s křidélky (?????) jsou vhodné pro silnou menstruaci přes den nebo v noci.

Naty slipové vložky normal a Naty silné vložky s křidélky super patřily mezi nejoblíbenější eko produkty roku 2019.

TIP Pro kojící maminky má Naty vložky do podprsenky. Jsou 100% přírodní, kompostovatelné, měkoučké, nenápadné a skvěle sají.

Ekologické tampony

96dfa5460da9d2dc4711dd4275294bf3 naty tampons super
Naty tampony super

Jsou bez bělení chlórem, vyrobené ze 100% biobavlny (= bez pesticidů a herbicidů). a vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku. Absorbují až dvacetinásobek vlastní váhy. Dovolí pokožce dýchat, pomáhají zklidňovat a předcházet podráždění kůže. Jsou zcela bez parfemace. Budete se s nimi cítit jako v bavlnce. 🙂

Naty tampony regular (??) jsou vhodné pro slabou až střední menstruaci.
Naty tampony super (???) jsou vhodné pro střední až silnou menstruaci.
Naty tampony super plus (????) jsou vhodné pro silnou menstruaci během dne i noci.

Eko pleny a ubrousky

Nová generace Naty plen má dotykovou vrstvu zcela bez ropných plastů. Pokožka miminka je tak v bezpečném prostředí a nezapařuje se. Plenky jsou díky tomu vhodné i pro děti s alergiemi a ekzémy. Zástupy spokojených rodičů a dětí potvrzují, že účinností, jemností a praktičností se naprosto vyrovnají běžným jednorázovkám. Přebalovat děti a být u toho dál “zelený rodič” u Naty znamená naprosté pohodlí bez kompromisů. Dítě v suchu a rodič v klidu. 🙂

907420dc61e81f230f19c1466b803118 7330933178358 diapers SP sz1 designs
U přebalování se můžete těšit na něžný designový potisk plenek Naty

Všem rodičům-každodenním hrdinům nabízí:

Naty pleny jsou z 55-60 % okamžitě biologicky odbouratelné. A Marlene pokračuje ve výzkumu dál, aby to s rozložitelností plen dotáhla na 100 %.

Produkty pro děti

Naty nejsou jen plenky a hygienické pomůcky pro ženy. Marlene vymyslela také řadu kosmetiky v BIO kvalitě pro děti. Pokud hledáte kvalitní a ekologické produkty, omrkněte: 7abc5a9b53d07eef33e69ed9d554cc1c Navrh bez nazvu 4

Pro péči o děti jsme sepsali seriál Jak pečovat o dítě zdravě a ekologicky – 1.díl (čím je utírat, koupat, mazat a jak na zdravotní potíže) a 2. díl (o eko plenách a opruzeninách).

Vezměme si příklad z Marlene

christopher sardegna iRyGmA no2Q unsplash Není třeba měnit zaměstnání ani zakládat ekologickou značku, abychom změnili náš každodenní život na udržitelnější a zdravější. Stačí se porozhlédnout kolem nás a dělat malé krůčky každý den. Stejně jako se děti naučí postupně chodit, se i my dospělí můžeme naučit žít ve větším souladu s přírodou, zdravím a dalšími tvory. Naše “zelené kroky” mohou začít u takové drobnosti jako jsou ekologické vlhčené ubrousky. Nebo tak velkým skokem jako je vyměnit běžné jednorázové pleny za ekologické. Je to na nás.

 

Prosíme, sdílejte příběh Marlene s dalšími lidmi, ať je může inspirovat k zelenějším krokům:

Nejoblíbenější zelené poklady

Vyzobali jsme ty nejzelenější favority, se kterými nešlápnete vedle:

Navrh bez nazvu 2 BIO opalovací mléko pro děti a citlivou pokožku SPF 50+ s přírodními minerálními filtry od laSaponaria.Omrknout
Benaanna kremovydeodorant greenbalance 01 1300x 1 Svěží krémový deodorant pro dámy i pány od Ben & Anna. Bez jedlé sody, v kompostovatelné dóze.Očíhnout
Navrh bez nazvu 1 Pestrobarevné luční kvítí v 6 semínkových bombách Blossombs a designovém jarním boxu.Omrknout
Navrh bez nazvu 3 Úklid vcukuletu se silně koncentrovaným univerzálním čističem Mulieres s vůní růžové zahrady.Očíhnout
Navrh bez nazvu 4 Prací gel na funkční sportovní textil s vůní eukalyptu a v BIO kvalitě od moravské Tierra Verde.Omrknout
Navrh bez nazvu 5 Zdravé exotické mlsání v podobě manga sušeného na slunci od značky Sunny Fruit.Očíhnout

 

 

Milovnice přírody a všeho živého. Ekologie pro ni začala být tématem, když žila dva měsíce na ostrově a viděla na vlastní oči, jaký dopad má každý lidský krok. Voda se neztrácela kdesi nenápadně v trubkách jako ve městech, vše bylo najednou odhalené. To jí navždy změnilo pohled na přírodu. V Econea.cz se jí splnil sen, že může o každodenních ekologických volbách psát.

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..