Diskuze a zkušenosti: 1 komentář Přečtete za: 3 min

4 věci, které chtějí ženy od péče o sebe

Banner žena v dece

Každá si myslíme něco jiného o tom, jak by o sebe měla žena pečovat. Některé z nás ke své péči potřebují mnoho produktů, procedur a péče, jiné jdou střední cestou a další ženy si vystačí s naprostým minimalismem. Všechny typy žen ale spojuje několik bodů. Pojďme se podívat, jaké to jsou, a jak vám k nim mohou pomoci zelené produkty.

„Kosmetika je nauka o ženském kosmu.“ Karl Kraus

Být krásné

Slečna s Lobey krémy
Lobey denní ochranný krém

Chceme být úplně všechny, ať je nám 13, 30 nebo 90 let. A také v kterékoli době. Od pravěku ženy používaly různé ovocné šťávy, výtažky z rostlin a tuk, aby svou pleť chránily před nepříznivým počasím a stárnutím. Postupně se kosmetika začala vnímat jako umění krásy. Ve starověkém Římě měly bohaté ženy své “cosmetae”1, otrokyně zodpovědné za jejich vzhled. Připravovaly pro své paní krémy, masky a nanášely jim make-up. Ve středověku bylo pěstování tělesné krásy považováno za hřích, což znamenalo úpadek péče o tělo. Mytí bylo pod královskou úroveň2, místo toho se královský dvůr hojně pudroval (muži, ženy i děti), líčil a voněl parfémy. To přetrvávalo až do konce 18. století. V 19. století nové technologie a vědecké poznatky rozšířily kosmetiku a hygienu mezi lidi3. Začala průmyslová výroba zkrášlovacích produktů.

Mít hezkou pleť

Slečna s růžovou vodou
Purity Vision osvěžující růžová voda

Je daleko jednodušší než dříve. Nepotřebujeme k tomu ani vyrazit na sběr bylin při úplňku, ani vlastní “cosmetae”. Od 19. století se složení krému stále zlepšuje a naštěstí žijeme v době, kdy si už můžeme vybrat i produkty bez škodlivých chemických látek. Přírodní řešení s aktivními látkami míchá například česká značka Lobey. Jejich denní a noční krém potěší všechny tři typy žen zmíněné v úvodu. Ty první jím v péči o sebe začínají, minimalistky jím začínají i končí.  Vypíná pleť, zjemňuje vrásky, voní po mandlích a je v BIO kvalitě. Ženská eko-srdce zaplesají nad jeho šetrným obalem ze skla a dřeva. Další čistě přírodní výbavou pro všechny tři typy žen jsou květové vody od české značky Purity Vision. Pečlivou destilací čerstvých květů vznikají:

👉 Očíhnout zelené poklady od Purity Vision
👉 Očíhnout zelené poklady od Snuggs
👉 Očíhnout zelené poklady od Lobey

Vonět sobě i ostatním

Ranní Rosa
Navia dámský krémový deodorant

Je pro každou ženu naprosto zásadní věc. Parfémy a přírodní vůně jsou kapitola sama pro sebe, takže se společně podíváme na deodoranty. Ty totiž zajímají všechny tři skupiny žen. Co od deodorantu chtít? Protože si ho dáváme do podpaží, kde máme potní i lymfatické žlázy, je potřeba, aby byl 100% přírodní. Dál je pro naše zdraví zásadní, aby nezabraňoval přirozenému vyplavování látek z těla. Jak si v bohatém výběru zelených deodorantů vybrat? Dáme vám dva tipy.

  • Krémový deodorant ranní rosa BIO od Navia/Kvitok je nejoblíbenější ze všech deodorantů v našem e-shopu. Jeho složení je účinné a krásně jemně voní. Zápachu brání pomocí esenciálních olejů a přírodních složek. Žádný “ulepený” pocit, skvrny na oblečení ani soda bikarbona, která mnoho žen dráždí.
  • Růžový deokrystal ve spreji BIO. V této novince Purity Vision spojili osvědčený antibakteriální deokrystal a růžovou vodu. Minerální sůl hubí bakterie, které tak nemohou tvořit zápach. Lehce se nanáší, nedělá žádné stopy na oblečení a vůně nepřebije váš oblíbený parfém.

Cítit se pohodlně

Modelka Snuggs ve větru
Kalhotky Snuggs pro pohodlnou menstruaci

Si přejeme všechny každý den. Většinou je o něco těžší navodit pocit pohodlí během našich dní. K větší pohodě během menstruace přispěl vynález tamponů, se kterými můžeme pohodlně sportovat a koupat se. O další laťku pohodlí se postaral vynález menstruačních kalíšků, se kterými už skoro ani nevíme, že nějakou menstruaci máme. Další vynález jsou menstruační kalhotky. Česká firma Snuggs s pomocí inovativních technologií, nanovláken a zpětných vazeb stovek žen vytvořila menstruační kalhotky pro střední a slabou menstruaci a pro silnou menstruaci. Můžete je nosit 8-12 hodin místo vložek, tamponů nebo kalíšku. Jsou pohodlné, hygienické a ve velikostech od XS až po XXL. Pokud praktikujete volnou menstruaci, tak vám poslouží jako příjemná pojistka. Jsou vhodnou pomůckou v šestinedělí a při inkontinenci. Vydrží minimálně 50 pracích cyklů, tedy 1 až 2 roky. Ženám se osvědčilo pořízení několika kusů kalhotek, které mohou střídat bez každodenního praní.

Ať už patříte do kterékoli ze třech zmíněných skupin žen, přejeme vám, abyste se ve svém těle cítily hezky a příjemně. Pokud vám k tomu mohou pomoci produkty, které myslí nejen na vaši krásu a zdraví, ale také na přírodu, tím lépe. Pro vás i pro Zemi. Protože žádnou planetu B, jak se říká, nemáme. Udělejte krásné a zdravé sebe i Ji.

Rádi bychom vás informovali, že se Navia přejmenovala na Kvitok.

Prosíme, sdílejte článek dalším zeleným hrdinkám.

Třeba je inspirujete ke kvalitnější péči o sebe:

Nejoblíbenější zelené poklady

Vyzobali jsme ty nejzelenější favority, se kterými nešlápnete vedle:  

Svěží bělicí zubní pasta WonderWhite BIO od italské laSaponaria obohacená mátou a aktivním uhlím.Omrknout
Bestsellerová Krizová esence – pastilky od Energie rostlin ideální pro psychicky náročné, stresové období.Očíhnout
Univerzální tekutý prací gel na bílé i barevné prádlo BIO od Sonett nepřekvapí žádná skvrna ani druh textilie.Omrknout
Několik odstínů od růžové po rudou načančá vaše nehty přírodní cestou – s laky Boho Green Make-up.Očíhnout
100% přírodní repelent ve spreji Incognito nedá šanci komárům, klíšťatům, ovádům ani dalším otravným hmyzákům.Omrknout
Regenerační šampon BIO od Officina Naturae opečuje hlavně poškozené a lámavé vlasy.Očíhnout

Zdroje důležitých tvrzení

Zdroje důležitých tvrzení
1 https://en.wikipedia.org/wiki/Cosmetics_in_ancient_Rome
2 Intimní historie. Od antiky po baroko. Vondruška, Vlastimil. Rok vydání: 2007. ISBN: 978-80-243-2672-6.
3 https://americanhistory.si.edu/collections/object-groups/health-hygiene-and-beauty
Milovnice přírody a všeho živého. Ekologie pro ni začala být tématem, když žila dva měsíce na ostrově a viděla na vlastní oči, jaký dopad má každý lidský krok. Voda se neztrácela kdesi nenápadně v trubkách jako ve městech, vše bylo najednou odhalené. To jí navždy změnilo pohled na přírodu. V Econea.cz se jí splnil sen, že může o každodenních ekologických volbách psát.

Diskuze a zkušenosti: 1 komentář

  1. Ahojky, přečetla jsem si Vámi psaný článek, musím říci, že ve všem s Vámi souhlasím. Já třeba taktéž používám přírodní kosmetiku i makeup, líčím se sama. A při slavnostních příležitostech zajdu se dát nalíčit http://www.zvukobraz.cz/make-up.html . Krásný den

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..