Přečtete za: 8 min

RECENZE: Kvitok voňavá řada Senses. Jaké hodnocení od nás získal toaletní parfém, vyživující tělový olej a roll-on olejový parfém?

Recenze řada Kvitok Senses

Na dlouho avizovanou, od základu provoněnou řadu Senses od Kvitoku jsem se velmi těšila. Takže když se mi konečně dostaly do rukou první vzorečky toaletních parfémů, skákala jsem nadšením do nebes. Samozřejmě se mi do tohoto mého radostného skákání přifařila (jako vždy tak nějak nenápadně) i moje mamka, která si ihned po prvním očichání vyprosila jeden z těchto přírodních parfémů jako vánoční dárek. A protože jsem samozřejmě hodná dcera, tak ho také dostala. Já při první možné příležitosti ještě chňapla po vyživujícím tělovém oleji a roll-on olejovém parfému z této řady, a prubly jsme je rovnou všechny. Jak nám byly po vůni a koupily bychom si je znovu?

Tato recenze miluje svobodu a upřímnost. Je tedy nezávislá a do jejího obsahu jsme nezasahovali. Produkty k testování jsme poskytli zdarma a ačkoli jsme čas za sepsání recenze odměnili honorářem, její vyznění bylo mimo naši kontrolu.

Martin z Econea.cz

Rychlé shrnutí

Jsme nadšené. Řada Senses úplně s přehledem uspokojí čichové buňky i těch náročnějších nosánků, a to bez nutnosti kompromisů, pouze za pomoci čistě přírodního složení. Z každého voňavého rozmazlovače doslova cítíte kus práce, píle, nadšení a lásky, které v Kvitku vynaložili, aby něco takového mohlo vůbec spatřit světlo světa. Z kompozic vůní i jejich výdrže se nám podlomila kolena a ten pečující pocit, který po sobě řada Senses zanechává, je k nezaplacení!

Co je řada Senses od Kvitoku?

Úplně jednoduše – přírodní kosmetika, která potěší nejen vaši pokožku, ale i všechny vaše smysly. Přesně to je řada Senses. A když říkáme všechny smysly, tak myslíme opravdu všechny. Kromě čichu, který si naprosto podmaní ty nejkrásnější a bombasticky nakombinované vůně z přírody, totiž zajásá díky krásnému, decentnímu designu v pastelových barvách i zrak. O blaho hmatu se zase postará čistě přírodní složení a mluvíme-li o produktech určených k aplikaci a rozetření na pokožku, tak i jemňoučká, lehce se vstřebávající konzistence. A byť nejsou produkty z této řady jedlé, chuť použitých voňavých ingrediencí ucítíte až na jazyku. Že jsem zapomněla na sluch? Ale kdepak, ten tato řada potěší asi ze všech smyslů nejvíce! Je na světě snad někdo, kdo by ze svého okolí nechtěl slyšet neustálé poklony, chválu a opakující se otázky: „Jé, čím to tak hezky voníš?“.

Celá řada Senses byla umíchaná z čistých esenciálních olejů a rostlinných extraktů, které ale nebyly propojeny jen tak, halabala, nýbrž pro ten nej voňavý zážitek přímo podle principů umění parfumérství. A je pravda, že jakmile se vám dostanou do rukou, pravděpodobně se zamilujete hned na první očichnutí. 

Každá z pečlivě sestavených vonných kompozic – Glamorous, Fruity, Lovely, Thunder, Universe – tvoří základní stavební kámen pro jednu ucelenou kolekci (to abyste se jí prostě nemohli nabažit :)), jejíž pomyslnou vlajkovou lodí je vždy toaletní parfém a následně pak tuhý deodorant, šlehaný tělový krém, vyživující tělový olej a roll-on olejový parfém.

Rychloprůvodce vůněmi řady Senses
Glamorous: sladce květinová
Fruity: šťavnatě ovocná
Lovely: svěží květinová
Thunder: unisex, vodní vůně
Universe: unisex, svěží citrusová

Pokud byste si každou z vůní chtěli nejdříve pořádně a dopodrobna očichat, než si z nich vyberete svoji favoritku a svého srdce šampionku, sáhněte v Econea nabídce po 2ml vzorečkách: Glamorous, Fruity, Lovely, Thunder, Universe.

Jak voní a co v sobě ukrývá Toaletní parfém Lovely?

Čistě květinová vůně. Tak bych Lovely charakterizovala. Mně květinové vůně úplně nevoní, dávám přednost ovocným, tedy například Fruity, ale mamku naprosto učarovala. Nicméně i já sama musím říci, že byť mému nosu není úplně po vůni, neměla jsem z ní vůbec bolehlav, jak tomu naprosto běžně z květinovek mám. Ve svém základu má santalové dřevo a vanilku, v srdci růži, pačuli, kardamom, levanduli a v hlavě pak malinu, pomeranč a bergamot. Přiznám se, že ovocné tóny jsem z ní necítila ani trochu, mamka však ano, hlavně pak nasládlou malinu. Můj nosánek cítil hlavně růži, bergamot a levanduli.

IMG 9565 2 1

Co ovšem musím vyzdvihnout nejen na Lovely, ale i na všech ostatních toaletních parfémech z řady Senses, je jejich koncentrace (obsah) vonných složek, která je úctyhodná a na poměry přírodních vůní a parfémů opravdu výjimečná – celých 20 %. Z parfumerského hlediska se tak mohou pojmenovávat jako Toaletní parfém (Parfum de Toilette), Parfémová voda (Eau de Parfum) neboli EdP (Esprit de Parfum). Těmito všemi označeními se mohou honosit jen vůně s koncentrací vonných složek mezi 15–20 %. Protože se ale jednotlivé koncentrace mezi sebou různě prolínají a není úplně striktně uvedené, jaká koncentrace se může 100 % zařadit do které skupiny, často se pro EdP uvádí cca rozmezí 15–25 %. Avšak výrobci EdP kvůli nákladovosti běžně splňují maximálně tu nejnižší možnou hranici, tedy 15 %. Takže příjemná změna a velký potlesk celému týmu Kvitok! Podle příslušné normy se mohou jejich EdP označovat i méně známým ESdP, koncentrací mezi EdP a parfémem, a budeme-li se řídit základním rozdělením koncentrací (15–20 %), tak i dokonce parfémem.

Vonné složky pak ve složení všech toaletních parfémů řady Sense dále doplňují (pozór, překvapení!) pouze a jen další přírodní ingredience. 🙂 Například rostlinný ester kyseliny citronové nebo třeba Citral, Citronellol, Coumarin a Eugenol, jež se přirozeně vyskytují v rostlinných silicích.

Rychlý přehled základní koncentrace aromatických složek vůní a jejich výdrž
Parfém: 20–30 %, 8–24 hodin
Eau de parfum (EdP), parfémovaná voda: 15–20%, 4–5 hodin
Eau de Toilette (EdT), toaletní voda: 5–15%, 2–3 hodiny
Eau de Cologne (EdC), kolínská voda: 2–4%, 1–2 hodiny
Eau de Solide (EdS): 1–3 %, 1–2 hodiny

Jak se tento přírodní parfém používá a jakou má výdrž?

Úplně stejně jako ty klasické, co znáte z drogerky. Ideální je aplikovat parfém na pulzní body těla, jako jsou krk, vnitřní strana zápěstí, loktů, kolen nebo za uši. Následně ho nechte do pokožky úplně vstřebat, zbytečně nešudlejte například zápěstí o zápěstí, protože třením a teplem, které při něm vzniká, se vonné složky uvolňují mnohem rychleji a výdrž parfému pak klesá

A teď už zpátky k mamce. Sám Kvitok uvádí výdrž svých EdP v rozmezí 5–8 hodin, mamka se přiklání spíše k 6 hodinám opravdu intenzivní vůně, kterou na první dobrou prostě cítíte, a poté už k jemnému postupnému slábnutí. Vzhledem k mamčině povaze „musím vonět už z dálky, ideálně na sto honů“ a její 8hodinové pracovní době se tak 1x v práci přestříkne, když už na sobě květy necítí tolik jako po ránu.

Jaké hodnocení od mé mamky Toaletní parfém Lovely získal?

Jak jsem již zmiňovala, ta si Lovely toaletní parfém zamilovala už při očichávání vzorečků. Následně ho dostala na přání k Vánocům a já čekala, co bude dál, vzhledem k tomu, že střídá parfémy jak ponožky. Chvíli byl klid po pěšině, myslela jsem si, že se mezi konvenčními toaletkami, parfémovanými vodami a parfémy nakonec neprobojoval do předních, oblíbených příček.

Při jedné z návštěv však za mnou nečekaně přišla se slovy: „Už mi došel ten přírodní parfém, chci ho znovu, objednej mi další flakonek.“ A tak jsem se samozřejmě doptávala, co na něj vlastně říká. Byla nadšená! Vyprávěla mi, jak ji kolegyně v práci každý den očuchávaly, a vyloženě záviděly, jak hezky voní. Pořád se jí vyptávaly, co za parfém teď na sebe stříká. A i když vůbec nechápaly, jaký je rozdíl mezi složením konvenčních vůní a těch čistě přírodních, mamka byla potěšena z ohlasu, jaký Lovely toaletní parfém měl. Nezapomněla dodat, že i chlapi říkali, co jim to v kanceláři teď tak voní! Abych to shrnula, už má objednaný 3. kousek, a určitě nebude poslední.

Co obsahuje vyživující tělový olej Fruity a po čem voní?

Asi tušíte, že jako milovníka ovocných vůní mě vonná kompozice Fruity úplně dostala. A je to tak. Dlouuuho mi něco ovocného tak moc nevonělo! Zamilovala jsem se na první namazání. Fruity ve svém základu ukrývá vanilku a karamel, v srdci černý rybíz, fialku, růži a v hlavě malinu, broskev a anýz. No a já z ní cítím hlavně černý rybíz, a i když tam vůbec nejsou, tak asi kombinací ostatních složek – blumy a švestky. Naprosto okouzlující slaďoučká vůně plná ovoce. Ale pozor! Ne vůbec přeslazená, tak akorát. 

IMG 8715 1 1

Opět se jedná o přírodní složení (velmi povedené), takže výše zmíněné vonné kombo v receptuře doplňují jen další zázraky z přírody. O pokožku se zde starají, jak už sám název rozmazlovače napovídá, oleje. Jedním z nich je olej z čajových semen neboli olej z kamélie, kterému se připisují blahodárné omlazující účinky, pak také pupalkový olej nebo papájový olej. A konkrétně zrovna papája je všeobecně známá svým příznivým vlivem na hyperpigmentaci (tmavé skvrny) a díky vysoké koncentraci vitamínu C, jež je silným antioxidantem, i ochranou pokožky před vnějšími vlivy a také jejím vypínáním, vyrovnáváním jejích nerovností. Za zmínku stojí i účast extraktu z měsíčku lékařského ve složení. Ten působí nadmíru regeneračně a umí bravurně zklidnit i tu nejzpovykanější pokožku.

Jak se tenhle živinami a přírodními poklady nabombený rozmazlovač aplikuje?

Malé množství vyživujícího tělového oleje Fruity naneste na navlhčenou pokožku, ideálně po sprchování nebo po postříkání například květovou vodou. Jemně vmasírujte. Namazat si s ním můžete celé tělo, ruce, dlaně, nohy, paty, bříško i zadeček. 

Pokud máte raději, když se pečující produkty opravdu rychle vstřebají, nebo například špatně snášíte pocit nesuché (olejové) pokožky, nakombinujte pár kapek oleje s tělovým krémem, třeba rovnou se šlehaným ze stejné řady.

Přestože je navlhčená pokožka úplným základem při aplikaci jakéhokoli oleje či produktu na olejové bázi, mnoho žen to vůbec neví a často o tom slyší prvně až ve chvíli, kdy jdou kosmetiku reklamovat kvůli domnělé nefunkčnosti. To skrze vodu se oleje do pokožky vůbec dostanou a vsáknou, bez navlhčení zůstanou na povrchu pokožky a vytvoří mastný film, který se ne a ne vstřebat. Za druhé, oleje samy o sobě neobsahují vodu a nemají schopnost pokožku hydratovat, ale bravurně v ní uzamykají právě všechnu vlhkost z předchozích kroků péče.

Čím si mě vyživující tělový olej Fruity získal?

Jednoznačně konzistencí! Obecně miluju oleje, mám jich v koupelně celou řadu, od arganového přes avokádový až po olej z kávových zrn. A všechny jsou takové více hutné, roztírají se tak trošku ztěžka. Respektive nedaří se mi je rozetřít na větší část těla (pokožky). To s tímto olejem od Kvitoku nehrozí. Byť jeho základ tvoří oleje, tak je takový více vodovatý a poddajný, takže mi ho oproti ostatním olejům stačí mnohem menší dávka. Konkrétně pro srovnání, dvěma dávkami z pumpičky natřu celou nohu, od kyčle až po kotník, zatímco s ostatními oleji potřebuji těchto dávek minimálně 5.

Kromě samotné vůně, ze které se mi podlamují kolena (doslova, to hned pochopíte), na mě působí nesmírně uklidňujíc. Trpím nespavostí, převážně tím, že nemůžu vůbec usnout. Takže jaké pro mě bylo překvapení, když jsem namazaná tímto olejíčkem hupsla do postele, a s jeho vůní všude kolem mě se mi začaly zavírat oči! Sbohem, prášky na spaní. 🙂 

I zde musím opět zmínit výdrž voňavosti. Po přičichnutí jsem z rukou a nohou olejíček cítila ještě 16 hodin po namazání. A o pocitu bravurně vyživené pokožky ani nemluvě. Tak heboučká, ještě na druhý den. Rozhodně jsem všemi deseti pro, aby zůstal nepostradatelnou součástí mé večerní kosmetické rutiny, takže nové balení, už se na tebe těším!

Z čeho se skládá a jakou má vůni roll-on olejový parfém Glamorous?

Aroma Glamorous pro mě od první chvíle zůstává trochu záhadou. Má to být sladší květinovka, její základ se tak skládá z vanilky, cedrového dřeva, santalového dřeva a pačule. Srdce pak z jasmínu, badyánu a hlava z bergamotu, pomeranče a maliny. No, já a moje mamka z ní necítíme květiny ani trochu. Což mě osobně jako někomu, kdo květinové vůně nemusí, vůbec nevadí. Ale dokážu si představit, že pro milovníka květů, který si tuto vůni vybere právě kvůli tomu, že má být sladkou rozkvetlou zahradou, může být toto zjištění zklamáním. 

Co je z ní tedy cítit? Slaďoučká vanilka, připomínající dezert plný cukru, s kopcem vanilkové zmrzliny a šlehačkou navrchu. Opravdu jemňoučce v ní zaznamenáte i nějakou dozdobující posypku, chvíli tvářící se jako maliny, chvíli jako citrusy, ale nic intenzivního. Oproti květinové Lovely a ovocné Fruity je výrazně těžší a sladší. Nicméně to neznamená, že nevoní hezky. Voní, a moc, jen úplně jinak, než by si člověk a jeho nosánek myslel. 

Stejně jako u výše zmíněných klasických parfémů a vyživujících tělových olejů řady Senses se i ve složení těchto olejových verzí parfémků nenachází vůbec nic jiného kromě přírody. Vonnou kompozici zde doplňují ještě jojobový olej, hroznový olej a špetka slunečnicového oleje, současně s Citralem, Citronellolem, Coumarinem a dalších z výtažků éterických olejů.

Jak se tenhle parfém s šikovným aplikátorem nanáší?

Olejový parfém se roll-on aplikátorem maže přímo na pokožku pulzních bodů těla, tedy na krk, spánky, vnitřní stranu zápěstí, loktů, kolen nebo za uši či do výstřihu. Po aplikaci jej nechte do pokožky vstřebat, zbytečně ho nijak nezapracovávejte do pokožky – tím byste akorát nerovnoměrně uvolňovali a rozvíjeli vonné složky a snížili tak jejich výdrž. Oproti letmému postříkaní pokožky klasickými parfémy je u nanášení hutnějších olejových parfémů taky lepší si mnohem více všímat své pokožky a míst, kde je podrážděná (akné, škrábanec, vyrážka) – na těch totiž může pěkně zaštípat.

Jak roll-on olejový parfém Glamorous hodnotím?

Milovníky roll-onů a olejových parfémů určitě nadchne, mě si ale nezískal. Jsem zvyklá na to, že parfém stříknu a jdu. Tady se však parfémem začíná, aby se stihl vstřebat do pokožky a neotřel do oblečení nebo kamkoliv jinam. Při jeho testování to tak u mě každé ráno vypadalo takto: budíček, koupelna, roll-on olejový parfém Glamorous, zuby, ranní skincare, kafe, snídaně, oblečení, odchod. Parfémek potřebuje ke svému úplnému vstřebání alespoň 5 minut, ideálně 10, a to mi vůbec nevyhovuje, jsem takový ADHD rychlík. Ale dokážu si ho představit jako super SOSku do auta, kde si ho máznete na zápěstí a nepozorovaně se stihne vstřebat během jízdy. 

Nesmím zapomenout zmínit také výdrž voňavosti, která mi v tomto olejovém podání přijde výrazně kratší než u rozprašovacích parfémů z této řady. Vůni jsem ze sebe vždy intenzivně cítila cca 3 hodiny, poté už začala slábnout a do 5 hodin po nanesení ji můj nos už vůbec nezaznamenal, ani při přičichnutí přímo k pokožce.

Balení voňavých produktů řady Senses

Toaletní parfémy Senses mají obal, který chce prostě dostat úplně každá žena. Decentně zdobená kazeta v pastelových barvách a uvnitř nádherný skleněný flakonek lebedící si jako na obláčku v pěnové postýlce. Pohlazení pro oči i srdce. Jediné, co bych flakonku vytkla, je kovové víčko, které mi celou tu jemnost parfému i jeho balení tak nějak humpolácky kazí. Mnohem raději bych na něm viděla skleněné.

I vyživující tělové oleje z této řady jsou usazeny ve skle namísto plastu, a to je prostě paráda. Jen je třeba v koupelně větší opatrnosti, když jste uprostřed mazání, umí na rukách pěkně klouzat. Pumpička nanáší příjemně malé množství, takže žádné zbytečné plýtvání a trable: „Ježiš, co s tím? Toho je, kam to dám…“ 

U Senses roll-on parfémů bych chtěla vypíchnout úplně něco jiného než sklo. Během běžného denního fungování, kdy jsem měla roll-on pořád někde u sebe, jsem totiž nadmíru ocenila funkčnost a existenci obalu z kukuřičného škrobu, v němž je celý usazen, a který rozhodně doporučuju nevyhazovat. Ani nevíte, kolikrát mi při přemazávání a uklízení vypadl z ruky, protože jsem se netrefila do kapsy, kabelky nebo přihrádky v autě, a tenhle obal? Ten ho vždycky ochránil před rozbitím. Praktičnost samotného roll-onu asi netřeba zmiňovat a velikost parfému je dělaná přesně tak, aby byl ideálním parťákem na cesty a vešel se i do té nejmenší kapsy.

Pomohla vám recenze? Sdílejte ji a usnadněte rozhodování i svým přátelům. Uděláte nám tím velkou radost. 🙂

Hodnocení
Řada Senses od Kvitoku si nás získala, a co se týče svého poslání rozmazlovat všechny smysly rozhodně obstála na jedničku s hvězdičkou. Naše opakované nákupy jsou toho důkazem.
👍 Pro
čistě přírodní složení
na poměry přírodních vůní úctyhodný 20% obsah vonných složek
skladba vonných kompozic podle principů umění parfumérství
elegantní obaly ze skla
doprovodné obaly z kukuřičného škrobu, které se v prostředí průmyslových kompostérů zcela rozloží do 3 měsíců, pokud se dostanou do směsného odpadu, rozklad jim trvá 2-4 roky
dlouhá výdrž vůní
promyšlené receptury, které pokožku nejen ovoní, ale i opečují a vyživí
ucelená řada několika produktů vždy v jedné kompozici vůní
ideální jako dárek
unisex vůně, aby muži nezůstali ochuzeni
👎 Proti
kovová víčka, která kazí dojem decentnosti
slabší výdrž roll-on parfému oproti toaletnímu parfému
vůně Glamorous, uváděná jako květinová, nevoní po květinách ani maličko
91
Naše hodnocení

Nejoblíbenější zelené poklady

Vyzobali jsme ty nejzelenější favority, se kterými nešlápnete vedle:

BIO opalovací mléko pro děti a citlivou pokožku SPF 50+ s přírodními minerálními filtry od laSaponaria.Omrknout
Svěží krémový deodorant pro dámy i pány od Ben & Anna. Bez jedlé sody, v kompostovatelné dóze.Očíhnout
Pestrobarevné luční kvítí v 6 semínkových bombách Blossombs a designovém jarním boxu.Omrknout
Úklid vcukuletu se silně koncentrovaným univerzálním čističem Mulieres s vůní růžové zahrady.Očíhnout
Prací gel na funkční sportovní textil s vůní eukalyptu a v BIO kvalitě od moravské Tierra Verde.Omrknout
Zdravé exotické mlsání v podobě manga sušeného na slunci od značky Sunny Fruit.Očíhnout
Zapálenec do sebevzdělávání, co bez přestání hledá, zkoumá a zkouší všechny možné i nemožné ekologické a zelenější alternativy snad úplně ke všemu na světě. A přestože se to ne úplně vždy vyplatí, za ty „wow“ chvíle, kdy se to naopak povede – za ty to jednoznačně stojí. Ještě o chlup šťastnější pak je, když je písmem nebo obrazem může předat i dál ostatním. Všichni totiž máme stejný a jediný domov. Planetu Zemi.

Diskuse a zkušenosti

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..